Čarovný Lancôme Trésor Midnight Rose

by - November 02, 2017Pekný deň,
prvé snehové vločky túto jeseň ma prinútili nielen poupratovať letný šatník, vymeniť ho za teplejší, ale vrátiť sa aj k vôňam, ktoré používam v zimnom období. Všeobecne sa na toto temnejšie obdobie roka, kedy je poväčšine smutno, ponuro a tmavo, zvyknú voliť ťažšie, intenzívnejšie vône.
Človek sa menej potí a vôňa sa tak uvoľňuje oveľa diskrétnejšie ako v lete. Niekedy si stačí parfémom prestriekať šatku, či šál, na ktorom intenzívne a kvalitné parfémy vydržia voňať aj celý týždeň.
Prichystala som si na dnes pre mňa roky obľúbenú, ženskú vôňu značky Lancôme.


Firma Lancôme už pred pár rokmi prišla s viacerými vydaniami vône Trésor. A to klasická Trésor, ktorá je sladšia a jemnejšia, La Nuit Trésor, La Nuit Trésor Caresse, Trésor in Love a Midnight Rose. A práve o tejto poslednej Vám dnes píšem recenziu.
Ja som svoju Lancôme Trésor Midnight Rose prvýkrát dostala od mojej mamy a odvtedy ju v zime zvyknem rada používať. Čo na nej najviac, okrem lahodnej vône, oceňujem, je jej kvalitná výdrž. Ak si ju nanestriekate ráno, cítite ju ešte aj večer. Nie je to rušivý parfém, ktorý sa "okuká" a po čase prekáža. Aké je jej zloženie ?

Hlava : Malina a ruža
Srdce: Čierne ríbezle, jazmín, pivonka, korenie
Základ: Céder, pižmo, vanilka

Keď si tak podrobne čítam zloženie a zároveň ovoniavam parfém, prvé, čo cítim budú maliny v kombinácii s ružou. Možno neskôr rozpoznávam aj čierne ríbezle a ostatné zložky. Vanilka bude hrať úlohu v zjemnení a harmonizovaní zložiek, pretože by podľa popisu bez sladkej vanilky parfém voňal "ostro". Nakoniec je tam "niečo" typické pre všetky parfémy Lancôme, vďaka čomu by som ich rozpoznala medzi inými značkami. Rovnako skvele totiž voňajú aj ostatné vydania Trésor a obzvlášť odporúčam pre mužov vôňu Lancôme Hypnose Pour Homme, ach ! Ak hľadáte vhodný darček, notino.sk má obrovský výber, ja sa neviem vôní nikdy navyberať :).


Zvyknete si aj vy striedať parfémy podľa ročných období, alebo používate to, čo sa Vám práve najviac páči? Ja sa priznám, že sa podľa nálady vraciam aj v zime k ľahším vôňam, záležiac na príležitosti. Takéto striedanie parfémov je veľmi príjemná vec, pretože keď sa opäť po roku vraciam ku konkrétnej vôni, vždy mi pripomenie dané obdobie a spomienky naň.💜


Napíšte mi, prosím, do komentárov názov Vašich obľúbených zimných vôní :)
Krásny deň prajem,


You May Also Like

2 comments

 1. Nestriedam parfémy podľa období, v tomto som asi minimalista...mám maximálne dva a mením to podľa nálady. Roky som verná LaCoste Pour Femme a ten nosím vždy. Momentálne mám Versace Bright Crystal ale už sa míňa a zasa pôjdem po LaCoste.

  ReplyDelete
 2. Tak ja som parfemovy maniak mam ich dost ��
  Menim si podľa počasia,nálady...
  V zimnom období milujem Giorgio Armani Because i'st you,Giorgio Armani Si Edp,Lancome lubim tiež túto,la nuit tresor edp,la vie belle,dior poison girl edt,kenzo world,
  Teraz mojho miláčika najnovšiu Guerlain Mon Guerlain ❤
  A ešte veľa ďalších ��
  Nebudem písať do rana ��

  ReplyDelete