Moje večne ubolené nohy...

by - August 31, 2017
...a to vôbec nepracujem ťažko, nekráčam denne hodiny, nenosím 12 cm podpätky a stále ma bolia!


Ahojte!
V dnešnom poste sa aj trochu posťažujem, možno poradím a o Vaše rady sa budem zaujímať aj ja.
Témou dňa je totiž moja pravá a ľavá večne ubolená noha. Poznáte to, a možno ani nie, Kúpite si nové lodičky, obujete a po hodinách nosenia sa Vám na pätách, alebo iných miestach spravia otlaky. Tak toto vôbec nie je môj prípad...
Mne sa urobia otlaky zo všetkého - papuče, sandále, šľapky, tenisky, balerínky, lodičky, čižmy.. Môže sa jednať o akýkoľvek materiál - koža, syntetika, textil, guma.. A to ani nehovorím, že mne sa nespraví otlak po nosení nových topánok. Kdeže ! Keď príde začiatok leta, jún, ja povinne vytiahnem všetky topánky, ktoré sa chystám v lete nosiť a postupne si ich nanovo musím "vychodiť". V praxi to znamená, že si obujem topánky, po hodine mám krvavé nohy, vyliečim za 3-4 dni a môžem sa pustiť do ďalšieho páru topánok. Keď si už opätovne obúvam "vychodené" topánky, zväčša to býva už fajn, pokiaľ sa bavíme o jednej letnej sezóne. O rok je tu procedúra zas.Keď som pátrala po príčinách, bolo ich veľa, nadmerné potenie nôh, anomálne zakrivenie kosti na päte, avšak ani jeden dôvod nespadá do môjho prípadu. Ja som si nohy už skúšala samozrejme aj púdrovať, nosiť silonky aj tie..... a ja to slovo aj ten predmet neznášam....wait for it... ŤAPKY ! :D a nič.. Doteraz som nenašla nijaký trik, ako týmto nepríjemnostiam predchádzať, no našla som aké také spôsoby, ako si dať nohy do poriadku čím skôr. Viete ako vyzerá noha, ktorá ma na ploche tých pár cm štvorcových zo 20 hojacich sa raniek ? Príďte, ukážem :) Vyskúšala som rôzne topánky a materiály a nič nepomohlo.Niekedy sa prírode človek zbytočne vzpiera, avšak ako som už písala, môže si nájsť spôsoby, ako sa o nôžky pravidelne starať a pomôcť im dať sa dokopy o niečo rýchlejšie. Jedným z pomocníkov, okrem pravidelnej pedikúry a peelingu je aj záverečný krém značky Bielenda, ktorý Vám dnes chcem predstaviť. Okrem iného, kvalitné krémy z radov starostlivosti o nohy nájdete aj na stránke notino.sk, tak sa tam určite po nejakom vhodnom pre Vás obzrite :).
Moja starostlivosť o nohy spočíva v tom, že si robievam pravidelne pedikúru a zbavujem sa odumretých buniek pokožky. Peeling v druhom kroku nohu jemne masíruje a tým prekrvuje kožu, ktorá je živšia, hydratovanejšia a lepšie sa hojí. Samozrejme tieto kroky, kedy si nohy aj máčam v kúpeli robievam až vtedy, keď sa ranka aspoň trochu zahojí a nie je otvorená. Na záver používam krém od značky Bielenda, ktorý ma veľmi potešil svojim efektom.
Krém, napriek tomu, že je určený na chodidlá a päty obsahuje 175ml, čo je super veľké balenie, ktoré dlhšie vydrží.
Podľa oficiálneho popisu je určený na denne používanie a pomáha udržiavať Vaše nôžky v čistote a sviežosti. Zabezpečí okamžité zjemnenie a regeneráciu, zabraňuje tvorbe popraskaných a zatvrdnutých častí kože. A rovnako pomáha aj pri problémoch s tzv.kalusom.
Krém je s obsahom urey, ktorá sa mi osvedčila už aj pri pleťových krémoch. Urea je prirodzenou zložkou ľudského tela, kožu nevynímajúc. Má na zodpovednosti jej hydratáciu a krémy s obsahom urey sú vhodné pre citlivú pleť, suchú, ale aj mastnú pleť. Pretože aj mastná pleť môže byť neprimerane hydratovaná.Keď sa vrátim ku konkrétnemu krému, veľmi sa mi osvedčili jeho regeneračné účinky. Zvyknem si ho aplikovať denne pred spaním, a ráno sa vždy zobudím s jemnými nôžkami a je to veľmi príjemný pocit. Vždy, keď sa mi na nohách objavia ranky a otlaky, krém aplikujem počas dňa extra aj na tieto ranky. A naozaj musím po testovaní produktu práve v tomto mojom kritickom období, že sa mi veľmi osvedčil a som s krémom nadmieru spokojná.

Obraciam sa aj k Vám s otázkou, či nemáte nejaké rady a tipy, ako predchádzať tvorbe otlakov. Ak máte nejaké súkromné hinty, sem s nimi :)
Prajem krásny zvyšok dňa,


You May Also Like

0 comments