Kúpiť, či nekúpiť?

by - August 24, 2017"Ved tak mu kúp nejakú voňavku a máš..."
Priznajme sa, koľkokrát sme túto vetu už počuli, či sami povedali? Je to s parfémami a toaletnými vodami tak jednoduché a jednoznačné? Je to naozaj to, po čom naši muži túžia ? :)
Dnes by som sa chcela povenovať téme, ktorá pre niekoho možno bude vyznievať ako klišé, no pre mňa je jednou veľkou neznámou. Ak sa človek rozhodne podarovať druhej osobe parfém, je to odvaha, alebo odfláknutá záležitosť? Naozaj sa vždy zamýšľame nad tým, aký parfém sa k osobe hodí, alebo vyberáme len podľa puncu "lepšieho" darčeka?
Ja som si na mušku vzala tentokrát produkt určený pre mužov a prinesiem Vám naň svoj vlastný názor. Takisto som vyspovedala aj dvoch mužov, ktorí parfém buď dostali, alebo si ho sami zakúpili.


Jedná sa o parfém Armani Code, ktorý je už dlhé roky známym a veľmi obľúbeným parfémom tejto značky. Čo sa týka jeho zloženia, tak jeho hlavu tvorí citrón a bergamot, srdce guajakové drevo, kvet olivovníka a badián. Základom vône sú fazule tonka, tabak a koža. Wow! Ja tento parfém poznám už veľmi dlho a až pri písaní tejto recenzie som si uvedomila, aké výnimočné má zloženie. Okrem toho som si všimla, že obsahuje aj bergamot, ktorý sa nachádza vo väčšine vôní, ktoré vyberám sama pre seba. Parfém je klasicky dostupný v rôznych objemových variantoch a má elegantný čierny flakón. Ak by som mala vôňu popísať sama za seba, je pre mňa mužským variantom Calvin Klein Euphoria. Nie podobnosťou vôní, ale vlastnosťami. Je to taký ten evergreenovský kúsok, ktorý lahodí čuchu aj niekoľko rokov po sebe, neviete sa ho vzdať a na prvý ňuch sa doňho zamilujete. Ja mám takých vôní zopár, a tento parfém k nim rozhodne patrí. Dokonca poznám mnohé ženy, ktoré preferujú a nosia mužské parfémy. Absolútne sa im nečudujem :) Parfém zakúpite online na webe notino.sk.

A tak som pre Vás vyspovedala dvoch mužov a zistila, aký vzťah majú "naši" muži k parfémom.

Čo hovoríš na Armani Code?
Je to výborná vôňa na jeseň a zimu, drevitá..
Juraj, 34

Bol som s ňou spokojný, určite odporúčam.
Lukáš, 27

Ako hodnotíš vôňu z hľadiska výdrže?
Výdrž bola dlhšia ako u športových parfémov. Rovnako vydržala dlhšie aj na oblečení v porovnaní s inými značkami.
Juraj, 34

Výdrž by som zhodnotil priemerne, počas dňa som ju na oblečení už necítil.
Lukáš, 27

Kúpil by si si ju znova?
Áno, hoci časom sa moje preferencie zmenili na voľbu citrusových a sviežejších vôní, v zime si ju dám.
Juraj, 34

Určite áno.
Lukáš, 27

Pre akého muža (osobnostne) sa Armani - Code hodí?
Pre niekoho, kto vie, čo chce :).
Juraj, 34

Myslím si, že je to vôňa vhodná pre businessmana, pre človeka, ktorý sa musí vedieť reprezentovať.
Lukáš, 27


No a na záver som zisťovala aj mužský názor na parfém- darček : 
Podľa mňa je to klišé, chýba tomu kreativita. Niekoho to určite veľmi poteší, avšak ľudia si najlepší parfém pre seba vedia kúpiť jedine sami.
Lukáš, 27

Čo si budeme nahovárať. Taliani to jednoducho vedia, a majú v krvi. Preto sa módny dom Georga Armaniho teší tak obrovskej obľube a úspechu. Okrem širokého portfólia značky kozmetiky Armani, je firma preslávená najmä ako odevná. Samotný zakladateľ značky sa postupne prepracoval od navrhovania výkladov až po vlastnú pánsku kolekciu v roku 1975. V roku 1982 sa na svet dostala už aj prvá vôňa - George Armani for Women. Najslávnejším parfémom sa však stala Aqua di Gio a Aqua di Gioga pre ženy. 

Tak ako je to s vami a parfémami ? Kupujete, darujete, vyberáte ?
Dajte mi vedieť v komentári :)
pekný deň,


You May Also Like

4 comments

 1. Ja som naposledy kupila mužovi k meninám parfem. Ale overený, taký ktorý viem, že už mal a že sa nám obom páčil. Nejaké nové parfemy, tak to sa neodvážim kupovat. Tento si však pojdem očuchnut :)
  Štýl ženy

  ReplyDelete
 2. Ja svojmu priateľovi kupujem vône pravidelne..alebo ho vezmem na nejaku maxi pizzu a je spokojný :D

  ReplyDelete
 3. Pravidelně k narozeninám nebo na Vánoce kupuji parfém taťkovi, který má své oblíbence, takže výběr parfémů vždy střídám :)

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  ReplyDelete
 4. Ešte som tento parfém nevidela, ale musím povedať, že na základe toho, ako ho hodnotia muži, ma veľmi zaujal :)

  FRENCHSTYLE

  ReplyDelete