Vaxicum pre zdravie tela a mysle

by - March 27, 2018


Príjemný deň,
ozývam sa Vám takto predsviatočne s novou recenziou. Začali u Vás doma nejaké prípravy na blížiace sa veľkonočné sviatky, alebo to zoberiete oddychovo? Ak ste si vybrali práve druhú možnosť, možno aj práve Vám bude určený nasledujúci článok. Dnes sa totiž od dekoratívnej a telovej starostlivosti presuniem do zdravotníckych tém, čo je mne veľmi blízke. Predstavím Vám produkt, ktorý zoženiete v lekárni- a to relaxačný krém VAXICUM.
Neviem, či ste sa niekedy stretli so stránkou ADC, ale pre nás lekárov a zdravotníkov je to niečo ako medicínsky google. Nájdete tam informácie o liečivách, príbalové letáky, ale zbytočne Vás s tým zaťažovať nebudem. Dočítala som sa, že gél patrí medzi kozmetické výrobky a je určený pre všetkých od 6 rokov vyššie. Pochopiteľne, keďže sa jedná o relaxačný krém, nie je viazaný na lekársky predpis a tak si ho viete bez problémov zadovážiť.


V čom je krém iný od ostatných ? Obsahuje aromatické silice, ktoré Vás hneď pohltia od momentu, kedy ho prvýkrát použijete. Krém v sebe ukrýva levanduľu, klinčeky, gáfor a rozmarín, a už len ich samotná vôňa má upokojujúci účinok a pôsobí ako domáca aromaterapia. Relaxačné krémy sú obľúbené najmä u ľudí trpiacimi stuhnutým svalstvom, bolesťami kĺbou, či nadmerou fyzickou a psychickou záťažou. Keďže sme čoraz viac a viac časovo zaneprázdnení, vždy padne vhod mať pri sebe niečo, čo dokáže pomôcť aj v pohodlí domova.

Ako fungujú zložky krému? Jednoducho... medzi jeho hlavné účinky patrí uvoľnenie napätia a stuhnutosti zvýšením prekrvenia pokožky a svalstva (čomu napomáha aj samotná masáž ). Klinček má dokonca protizápalový a analgetický efekt rovnako ako ostatné zložky. Spolu tvoria dobrú kombináciu vhodnú pre každého unaveného človeka.


Mňa momentálne bolesti chrbtice, či kĺbov našťastie netrápia, napriek tomu som krém otestovala vrámci relaxačnej masáže a veľmi sa mi pravidelným používaním osvedčil. Samozrejme, potrebujete niekoho ochotného Vám takúto masáž dožičiť :). Krém odporúčam už len pre jeho aromaterapeutické účinky, je naozaj príjemný, nepáli na pokožke a jemne ju postupne uvoľňuje a zohrieva spolu so svalstvom. Na to, že mám momentálne veľmi citlivý nos na vône, absolútne mi neprekážal, priam naopak.
Takisto nie je na škodu nájsť si pre seba čas a venovať sa relaxácii, čítaniu knihy, či masáži. Je to ten najlepší zdroj stratenej energie a vybíjač stresu. Často totiž myslíme na všetky povinnosti naokolo a zabúdame na seba samých.


Kedy ste sa naposledy zastavili a urobili niečo iba pre seba? Kedy ste sa venovali svojmu zdraviu, uvoľnili napätie, naplánovali si wellness, masáž, či relax?
Myslime viac na seba, pretože potom vieme adekvátne a zdravo vnímať aj svoje okolie a byť aktívny a produktívny.
Ak máte okolo seba niečo, čo Vás tak príjemne prekvapilo poslednou dobou ako mňa tento krém, dajte mi vedieť v komentári :)
Pekný zvyšok dňa ,


You May Also Like

2 comments

  1. To by se mi docela hodilo, mám úplně zablokovaný krk a ramena z toho tlaku ve škole :( :D

    MŮJ BLOG

    ReplyDelete
  2. Vpodstatě je to něco jako koňská mast,že? :) tu mám moc ráda! na záda je úplně úžasná.
    V3ronika life

    ReplyDelete