Kabelkové inšpirácie na jar

by - March 19, 2018


Krásny deň,
patríte aj vy k ženám, ktoré so zmenou ročného obdobia potrebujú zmeniť aj niečo na sebe? Či už je to farba vlasov, účes, šatník, alebo doplnky? Ja rozhodne áno a veľmi rada vždy po čase oživím svoje "ja". Je to forma psychohygieny, ktorá nás akosi znova niekam posúva a inšpiruje, nakopne odznova. Som ten typ človeka, ktorý sa nechá veľmi rád inšpirovať a sleduje ostatné ženy okolo seba. Naposledy som sa takto zamýšľala túto sobotu v kaviarni v nákupnom centre a hneď som si aj išla kúpiť jeansy. To sme my ženy :).


Už dlho som však uvažovala nad tým, či potrebujem novú kabelku, alebo peňaženku, pretože môj šatník na zimu obsahuje väčšinou tmavé farby a už som tej tmavej, modrej a ponurej farby mala dosť. Mojim cieľom bolo kúpiť si niečo svieže, jarné a dobre kombinovateľné. Ako správna žena, som sa rozhodla kúpiť si oboje :D. Dnes Vám chcem však predstaviť kúsok, na ktorý som veľmi hrdá a teším sa mu. Ako som tak listovala ponuky internetu a zameriavala sa na dámske peňaženky, voľba bola jasná. Chcela som si vybrať niečo štýlové, no spratnejšie, pretože doteraz som nosila veľmi kvalitnú, no hrubú peňaženku, ktorá sa mi nezmestila do každej kabelky.


Keď som na stránke spartoo.sk objavila sekciu penaženiek Guess, už som inde nehľadala. Prečo? Moja doterajšia peňaženka bola taktiež od tejto značky a nosila som ju hádam od konca vysokej školy až doteraz, čo by malo byť odhadom niečo cez štyri roky. Peňaženku som menila jedine z dôvodu spratnosti, pretože bola skutočne veľmi hrubá a chcela som samozrejme aj zmenu. Inak na ňu nemôžem povedať krivého slova, pretože od kvality materiálu, dizajnu až po šitie bola absolútne dokonalá. Ani som ju nevyhodila, pretože jej naozaj "nič nie je". A tak som stavila na istotu a objednala som si ďalšiu Guess, ktorá je kvalitou rovnaká.


Peňaženka mi svojim dizajnom pripomína malé listové kabelky a je pre mňa potešením ju vždy vytiahnuť z kabelky pri platení. Obsahuje klasické priehradky na platobné karty, dve priehľadné priehradky a jednu dlhú na bankovky. V strede sa rozopína vrecko so zipsom na mince. Je veľmi kvalitne šitá, čo vidno aj na fotografiách a zo svojej skúsenosti viem, že toho veľa vydrží. Textilný pogumovaný povrch sa mi nezošúchal na predchádzajúcej peňaženke a keďže z rovnakého materiálu je aj moja stále krásne vyzerajúca crossbody kabelka Guess, viem, že ani tejto peňaženke to nehrozí.


Obsahuje skutočne veľa priehradiek na kreditné karty, čo vždy ocenia ženy, pretože povedzme si úprimne, my naozaj potrebujeme tento priestor v našej peňaženke. Ak aspoň raz mesačne obdržíme vernostnú kartičku z drogérie, lekárne, či parfumérie, potrebujeme ich všetky niekam predsa dať a mať po ruke.


Trošku som sa obávala, ako na tom bude peňaženka s kvalitou zipsu, ktorý je na nej takmer po celom obvode. Taktiež bolo otázne, či z peňaženky po jej otvorení nevypadnú bankovky, či karty. Našťastie zips je kvalitný, funguje, nezadrháva sa a vďaka tomu, že sú priehradky pevné a členenie dostatočne premyslené, z peňaženky nič nevypadne.
Tento kúsok v mojej kabelke ma veľmi teší a verím, že mi bude dlho dlho slúžiť ako jeho predchodca :).


Ako ste na tom vy? Robíte si jarný detox v oblečení a doplnkoch aj vy? Máte sezónne nakupovacie nálady? Dajte mi vedieť v komentári, budem sa tešiť :)

Krásny zvyšok dňa,


You May Also Like

4 comments

 1. Peněženka vypadá opravdu moc hezky. Já to mám zase naopak. Stále si kupuji všechno vesele barevné a teď jsem zatoužila po černých věcech. Hlavně co se týká kabelek. :-)
  welcometomyworld

  ReplyDelete
 2. I love your blog dear! If you want please check out mine and read my new story. I write about fashion,beauty and lifestyle.Maybe we can follow each other and be great blogger friends!

  http://herecomesajla.blogspot.ba/

  ReplyDelete
 3. Já mám peněženku od vietnamců :D ale už vypadá děsně - po maturitě si plánuju koupit něco luxusnějšího za odměnu, tahle vypadá nádherně :)

  MŮJ BLOG

  ReplyDelete