Výrazné oči s paletou Mary Kay Metro Modern 2 krát inak

by - October 05, 2016

Ahojte! Predstavujem Vám ďalšiu zo skvelých kúskov značky MaryKay a to paletu očných tieňov, konkrétne Metro Modern. ( Na obrázku vložená do minikazety, ktorú nájdete tu ). Je to limitka dvoch paliet, a ja som túto kombináciu trblietavých a matných tieňov obdržala ako výhru v súťaži o Majsterku kontúrovania tváre Mary Kay. Paleta pozostáva zo 4 odtieňov, ktoré detailne vidíte na swatchoch na obrázku. Je to nádherná trblietavá modrá a bronzová a dve menej triblietavé - hnedá a svetlosivá. Sú to také zemité farby vhodné na jeseň a každé výraznejšie líčenie. Ako vidno už na swatchoch sú perfektne pigmentované a okrem toho sa neprášia a dobre nanášajú štetcami.

1. líčenie 


Pri prvom výraznom líčení som využila aj monotieň Mary Kay - Moonstone . Stavila som na zvýraznenie očného záhybu postupne pomocou najtmavšej hnedej, bronzovej a napokon som to všetko blendovala sivou. Na pohyblivom viečku bol v prvom kroku nanesený podklad - korektor, a na to minerálny očný tieň Moonstone. Neskôr putoval aj do vnútorného očného kútika a pod obočie. Tmavé farby v záhybe oka krásne splývajú jedna do druhej a pri každom pohybe a zmene svetla sa zvýrazní oný odtieň. Paleta je naozaj nádherný kvalitný kúsok a ponúka široké možnosti využitia. Pod okom som sa taktiež vyhrala s tmavou, avšak dominovala bronzová. Toto líčenie, kedy pohyblivé viečko ostáva oveľa svetlejšie a záhyb oka naopak hlboko tmavý je vhodné pre ženy s padnutými očnými viečkami. Je však potrebné tieňovať a bledovať dôkladne a precízne, aby viečko naozaj nadobudlo efekt liftingu.

Môj tip: Ak si nie ste isté svojím tieňovaním očného záhybu, pozrite sa na svoje líčenie do zrkadla z diaľky, alebo využite fotoaparát a spravte si selfie. Objektívne môžte posúdiť, ako sa Vám to podarilo :)

2. líčenie


Moje druhé líčenie bude temnejšie, tajomnejšie. Nakoľko ma bronzový odtieň v palete veľmi zaujal, v nasledujúcom líčení bude hrať prím. Na celé pohyblivé viečko nanesieme korektor, alebo bázu pod očné tiene a plochým štetcom, alebo bruškom prsta nanesieme aspon 2 vrstvy bronzového odtieňa. Záhyb oka dotieňujeme jemnejším blendovacím štetcom do stratena , ale nie veľmi vysoko k obočiu. Využívame bronzovú a do záhybu môže ísť aj modrá, hnedá..iná :). Vonkajší kútik oka opäť prejasníme monotieňom Moonstone a dotvoríme líčenie linkou a špirálou. Upravíme si obočie. Toto líčenie mi pripomína efekt mokrého líčenia. Farba neopadá a krásne celý deň drží.

Môj tip: na tento typ líčenia sa hodí použiť už len nude odtieň rúžu, alebo jemnejšie pigmentovaný. Nádhernou novinkou Mary Kay túto sezónu sú polomatné gélové rúže, tak sa po nich poobzerajte tu :).


Dúfam, že sa Vám líčenie páčilo a ostanete mi verné :) Pripravujem v dohľadnej dobe súťaž a mnohé novinky, ktoré sa chystám recenzovať.
Pekný deň,

Lenka 

You May Also Like

2 comments