MARY KAY Kontúrovanie tváre + video

by - May 24, 2016


V dnešnom príspevku sa Vám pokúsim čo najdôkladnejšie vysvetliť základy kontúrovania tváre. Použila som 4 výrobky značky MARY KAY a to

* Matnú podkladovú bázu TimeWise odtieň IVORY 4
* CC krém s ochranným faktorom SPF 15 odtieň VERY LIGHT
* CC krém s ochranným faktorom SPF 15 odtieň MEDIUM TO DEEP
* Minerálny púdrový make up odtieň IVORY 1

Hello girls ! Today´s plan is to bring you brief and understandable tutorial on FACE CONTOURING using MARY KAY products exclusively ! Don´t forget to watch the video for better understanding!
Remember, don´t skip the steps as 1. make up base, 2. highlighting, 3. contouring and 4.perfect finish - that is all you can see here in the pictures one by one. Enjoy ! :*
MARY KAY kozmetika okrem kvality ponúka aj širokú farebnú škálu, takže je to na každej z Vás individuálne, aké odtiene zvolíte pre svoje kontúrovanie vy. Dôležitý je totiž postup a to, aby odtiene prezentovali úlohu jednotlivých krokov. Ale nepíšme zbytočne zložito, začnime!


Kontúrovanie tváre sa stalo hitom celej planéty. Sociálne siete sú denne zaplavované jednoduchými, alebo zložitejšími návodmi na kontúrovanie tváre. Jedno je však isté, je to metóda, ktorá sa hodí tak na denné, ako aj večerné líčenie. Dokážete v priebehu pár minút zúžiť svoj nos, bradu, znížiť vysoké čelo, dvihnúť ovisnuté kútiky úst. Výsledný efekt spočíva v zjednotení tváre v jeden krásny celok a neraz som sa stretla s naozaj veľkým a pozitívnym prekvapením mojich modeliek po dokončení líčenia. Podstata spočíva v osvojení si jednotlivých krokov. Poďme na to!


1. Nanesenie podkladového make upu 
V tomto kroku volím matnú podkladovú bázu TimeWise MARY KAY odtieň IVORY 4, ktorá zodpovedá odtieňu mojej pokožky. Cieľom tohto kroku je jednoduché zjednotenie tónu pleti a vytvorenie podkladu pre budúce kontúrovanie. Bežné líčenie v podstate končí týmto krokom. Či už nanášame podkladovú bázu, alebo make up, ide stále o ten istý princíp. Tvár si takto krásne pripravíme. Tento krok je možné obísť, ale bolo by to zbytočne komplikovanejšie pri zvýrazňovaní a kontúrovaní. 

bez podkladu 
bez podkladu

s podkladom
s podkladom 
2. ZvýrazňovanieV druhom kroku sa venujeme zvýrazneniu častí tváre, ktoré majú vyniknúť do popredia. Nanášame make up o niekoľko odtieňov svetlejší ako je naša pokožka, aby sme tento efekt dosiahli. Jednoducho dokážeme povzniesť črty tváre zvýraznením lícnych kostí, brady, dvihnutím kútikov pier, obočia a podobne. Je to akoby sme umelo vytvorili odraz slnka na našej tvári. Volíme menší štetec s jemnými štetinkami a použila som MARY KAY CC krém s ochranným faktorom SPF 15 odtieň VERY LIGHT

Nanášame na nasledovné časti tváre podľa individuálnej potreby a zjednotíme trebárs použitím blendovacej hubky na make up : 
* stred čela
* stred chrbta nosa
* pod oči
* nad pery
* ponad kútiky pier
* ponad obočie
* na bradu
* na spodnú hranu tváre

Pre lepšie pochopenie pripájam aj schematický obrázok.

Zvýraznenie jednotlivých častí tváre
Zvýraznenie jednotlivých častí tváre
3. Kontúrovanie


Opäť siaham po MARY KAY CC kréme s ochranným faktorom SPF 15, tentokrát však v odtieni MEDIUM TO DEEP , ktorý zodpovedá o niekoľko odtieňov tmavšiemu make upu oproti mojej prirodzenej farbe pokožky. Keďže tento krok nesie názov "kontúrovanie", budeme umelo vytvárať kontúry tváre - respektíve, budeme sa zaoberať partiami tváre, ktoré majú postúpiť do úzadia, vytvoríme tieň - presný opak predchádzajúceho kroku. Volíme najčastejšie plochý štetec, ktorý dovolí vykresliť hrubšie aj ostrejšie hrany. Riadime sa vlastnými proporciami tváre, individuálnou potrebou a tým, či sa jedná o denný, alebo večerný make up. V závere vytieňujeme do stratena. 

Časti tváre, ktoré podľa individuálnej potreby kontúrujeme sú : 
* partie pod lícnymi kosťami
* spodná časť hrany brady
* strany chrbta nosa
* čelo hneď pod vlasmi
* v podstate podľa potreby dokážeme orámovať a zúžiť celý obvod tváre

Kontúrovanie a vytváranie čŕt
Kontúrovanie a vytváranie čŕt
4. Perfect finish 


Názov tohto kroku nehľadajte v odbornej literatúre, pretože som si ho kreatívne vymyslela na základe toho, čo sa bude diať :). Na ukončenie úpravy mojej pleti som použila MARY KAY minerálny púdrový make up odtieň IVORY 1, ktorý zodpovedá odtieňu mojej pleti. Jedná sa o výrobok, ktorý má púdrovú konzistenciu a kryciu schopnosť. Tieto dve vlastnosti perfektne zapadli do mojich intencií. Jednoducho širokým štetcom jemne prechádzame pleťou, aby sme vytvorili jednotný tón pleti a zároveň zafixovali všetky predošlé kroky.

Finálna úprava

Finálna úprava
predtým vs. potom

predtým vs. potom
Pre úplnosť informácií je potrebné na záver dodať, že po finálnej úprave sa môžme vrátiť k líčeniu očí, nalíčiť spodné časti oka a opraviť to, čo sme prekryli make upom. Vizážisti obľubujú tento spôsob, kedy najskôr nalíčime oči a upravíme obočie a následne sa venujeme pleti. Dôvod je jednoduchý. Ak by sme na upravenú tvár nanášali očné tiene, ktoré majú tendenciu sa drobiť a padať, tvár by bolo potrebné očistiť a nalíčiť nanovo.Kontúrovanie je pre niekoho veľký strašiak v oblasti kozmetiky, a mnohí si naozaj myslia, že je to metóda vhodná len na líčenie na fotenie a plesy. Nie je to však tak. S trochou šikovnosti, po osvojení si jednoduchých krokov zistíte, že táto metóda sa s individuálnymi obmenami vďačne zaradí do vašej dennej líčiacej rutiny. Kontúrovať môžte s produktami na tekutej, ale i púdrovej báze, avšak k prvému kroku neodmysliteľne patrí tekutý make up. Zvýraznenie a kontúrovanie je možné vykonať s púdrovými produktami, avšak pre ich obrovskú viditeľnosť na pleti som od tohto spôsobu upustila. Na výrobkoch MARY KAY je čarovné aj to, že zanechávajú po nanesení pleť voľne dýchať a vytvárajú prirodzený vzhľad.

Výsledok kontúrovania a záverečná úprava vizáže


Výrobky značky MARY KAY zodpovedne splnili všetky svoje úlohy. Okrem primeranej krycej schopnosti poskytujú pleti výživu vďaka obsahu vitamínov a antioxidantov, ba dokonca ochranného faktora proti slnečnému žiareniu. Okrem toho, podkladová báza nesie prvky krému proti starnutiu pleti, čo znamená prechod dekoratívnej kozmetiky až k dôkladnej starostlivosti o pleť. Konzistenciu, vôňu a trvácnosť hodnotím na výbornú. Túto kozmetiku by som určite odporúčala Vám aj všetkým mojim známym a ďakujem značke MARY KAY a webu http://www.kamzakrasou.sk/ za možnosť spolupracovať.

Pre lepšie pochopenie procesu kontúrovania si určite nezabudnite pozrieť moje video a rada uvítam akékoľvek otázky a komentáre. Prajem krásny zvyšok dňa a na záver pridávam svoje líčenia s použitím kontúrovania s produktami MARY KAY . Lenka :) 


You May Also Like

16 comments

 1. Juj, keď mňa viac ako to kontúrovanie zaujalo tvoje líčenie očí! Tlieskam, úplne super :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nemáš absolútne zač, je to úplne top :))

   Delete
  2. Ak by som Ta mohla poprosit o Tvoj hlas pre tento príspevok v sutazi :) TReba kliknut na srdiecko, co mam pri fotke a je to :) Moc by mi to pomohlo :* http://www.kamzakrasou.sk/hlada-sa-majsterka-konturovania-finale/9794?detail=10202&block=78711

   Delete
 2. Týýjo, dnes už třetí článek o konturování. Musím Tě pochválit, líbí se mi to, ale konturování jsem ještě tak nějak nepřišla na chuť :D.
  http://es-veronica.blogspot.cz/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ďakujem pekne za komentar :) Viesco u mna to prislo postupne, najprv som sa toho nalakala, potom skusila raz, znova sa nalakala :D a az potom som si osvojila nejake know-how a teraz na to nedam pri liceni dopustit :)

   Delete
 3. Velmi povedené konturování. Máš moc hezké, zvláštní oči!

  ReplyDelete
 4. Naozaj nádherný výsledný efekt, podarilo sa ti! :3

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dakujem Ti velmi pekne za milý komentár , hadam som aj inšpirovala :-))))

   Delete
 5. Pěkný a zajímavý článek. Moc hezky pečlivě a názorně vysvětleno! :) Líbí se mi i líčení očí.. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ďakujem krasne za milú pochvalu ! Krasny vecer :*

   Delete
 6. skvelé! aj kontúrovanie aj celé líčenie :) držím palce v súťaži :) tiež súťažím ,tak som zvedavá ako to celé dopadne :)
  MakeUpByVeo

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dakujem Ti velmi pekne , aj ja Ti držím prsty !!!:))))

   Delete
 7. velmi pekne spracovane!

  Pozyvam na letnu GIVEAWAY tu:http://biancaprincipessa.blogspot.sk/2016/05/rexona-giveaway.html

  ReplyDelete