Môj fotozošit zo Saal Digital

by - October 10, 2017


Ahojte,
doteraz som v tejto uponáhľanej a digitálnej dobe nemala čas dať vyvolať a uložiť na pamiatku rodinné fotky, až kým som nenatrafila na ponuku stránky Saal-Digital.cz na vyrobenie vlastného fotozošitu. Naše fotky zo svadby spred 2,5 roka sú stále iba na DVD. Ako si uchovávate spomienky vy? Dávate si fotky tlačiť, alebo si takisto nechávate vyrábať podobné zošity, či knihy? Alebo sa týmto vôbec nezaoberáte a fotky máte uložené v počítači? 

Na stránke saal-digital sa orientujete veľmi jednoducho a s prehľadom. Kliknete si na to, čo Vás zaujíma. V ponuke je výroba fotografií, fotoobrazov, fotokníh, či fotozošitov a Vašej kreativite sa medze nekladú. Sami si zvolíte požadovaný rozmer, typ fotografie, grafiku, všetko máte vo vlastnej réžii a ak Vás to s počítačom aspoň trošku baví, môžete sa dobre vyhrať. Pointou je, že si do počítača stiahnete program Saal designer, ktorý je dostupný na stiahnutie na stránke. Program otvoríte a postupujete podľa jednoduchého návodu. 

Najskôr si v programe zvolíte požadovaný produkt
V programe Saal designer sa Vám v ľavej časti zobrazia priečinky súborov vo Vašom počítači a postupne prehliadate fotografie a vyberáte. Jednoduchým potiahnutím myšou si fotografiu prenesiete do šablóny fotozošitu a pokračujete vo výbere. Ak ste to prešvihli s rozmerom fotografie, program Vás na to upozorní a jednoducho si fotku zmenšíte, či dokonca orežete. Na jednu stránku si viete pridať ľubovoľný počet fotiek a svoj obal si taktiež navrhujete sami. Ak ste so svojim dielom spokojní, opäť postupujete ďalej podľa jednoduchých pokynov, zaplatíte platobnou kartou a sledujete si v stave objednávky, či je Váš produkt vyhotovený a pripravený na odoslanie. Na stránke sa Vám zobrazia aj približné dátumy dodania a u mňa to bolo cca 5 pracovných dní, čo nakoniec sedelo aj s reálnym dodaním.S mojím fotozošitom som absolútne spokojná. Fotky sú vytlačené na veľmi kvalitnom a pevnom, hrubom, no pružnom papieri, zaviazané krúžkovou väzbou ( strany možno otáčať o 360 °) a čo je fajn, na fotozošite nenájdete žiaden čiarový kód, či logo výrobcu. Logicky sa teda dajú dokonale využiť na vlastné portfólio, či už sa živíte fotografovaním, líčením, či inou kreatívnou prácou. Strany sú polomatné, neochytajú sa Vám, a predná a zadná strana je chránená tvrdenou fóliou.


Spočiatku som si myslela, že sa budem len ťažko v programe orientovať a spracovávať fotky. No naozaj to bolo veľmi jednoduché a do 2 hodín som mala fotozošit pripravený. Okrem výberu formátu, máte samozrejme voľnú ruku vo výbere počtu strán a podľa toho sa Vám v programe zobrazuje aj cenník a viete sa ihneď zorientovať.


Budem intenzívne premýšľať nad tým, že pripravím na Vianoce našim známym podobný darček, pretože v tejto dobe je už skôr raritou uchovávať tlačené fotografie. U nás mala z fotozošitu najväčšiu radosť dcéra, ktorá si ho dokáže listovať aj pol hodinu v kuse. Napriek tomu nie sú listy pokrčené, čo svedčí o kvalite papiera. Myslím, že je fajn občas povypínať techniku a pri dobrom čaji zaspomínať na pekné časy pri takejto "knihe":).
A čo vy? Dali by ste sa nahovoriť ?

Pekný deň prajem,

You May Also Like

5 comments

 1. Toto vyzerá fakt pekne. Páči sa mi ten formát albumu. Ja už by som sa tiež k tomu mohla dokopať. Môj malý má zatial foto iba v pc a pomaly pracujem na foto knihe, no to je tolko fotiek, že človek má problem vybrat tie správne. Ale fotky zo svadby sa mi podarilo dat dokopy do fotoknihy za 4 mesiace od svadby :-D Takže to bol uspech.
  Štýl ženy

  ReplyDelete
  Replies
  1. presne! :D aj u mňa bol najväčším problémom vybrať z toho kvanta fotiek, a tým, že som počítačový bordelár, to bolo ešte horšie :D :)

   Delete
 2. Vyzerá to skvele, keďže máme spústu fotiek určite by to bolo ťažké vybrať ale mňa to moc oslovilo☺ďakujem

  ReplyDelete
 3. Jee tak to se mi moc líbí. Mám doma kopu fotek, které by se mi líbilo mít v albech, ale pořád jsem se k tomu, abych to zařídila k tisku. Určitě na to mrknu a jak píšeš, tak možná i využiji na Vánoce :)
  Inspiration by Linda

  ReplyDelete