Príprava na slnečné dni

by - June 30, 2017Prajem Vám krásny deň,
dnešný príspevok bude klasicky kozmetický a tak i trochu slnečný, ako posledné dni. Čas dovoleniek sa už priblížil a preto sa treba naň dôkladne pripraviť. To, že sa napríklad o svoje postavičky do plaviek staráme celý rok je fajn, ale leto dáva zabrať našej pokožke a vlasom a preto by sme mali myslieť aj na ochranu proti slnečným lúčom. Ja som si pre Vás pripravila výber svojich najobľúbenejších produktov za posledné dve dekády ( znie to hrozne ) :D. Ale ! Tieto prípravky mám overené rokmi a preto sa o ne s vami rada podelím.To, že na priame slnko bez krému na opaľovanie nemáme chodiť je úplne jasná vec. Niekedy však nie je celkom jasné, kedy si ho nanášať a ako často. Na trhu už máme obrovský výber, či už vodeodolných, nezmývateľných krémov s ochranným faktorom. Môžme si dokonca vybrať medzi sprejom, mliekom, krémom alebo olejom. Dôležité však je, že nás chránia proti škodlivému žiareniu UV A a UV B, ktoré sa k nám dostávajú a pri spálení kože dokážu porobiť poriadnu šarapatu s našim zdravím, čo si veľakrát ani neuvedomujeme. Tak isto radi zabúdame nanášať prípravky na miesta na tele, kam nám ani len niekedy nenapadne, prípadne si myslíme, že sa neopália - myslím tým najmä uši, krk, stupaje a pery.

Prípravky, ktoré nás pred spálením kože chránia obsahujú filter. Filter môže byť na chemickej báze, alebo fyzikálnej. Najnovšie výskumy hovoria, že fyzikálne filtre sú omnoho prijateľnejšie a sú vhodné najmä pre deti. Sú to rôzne zmesi minerálov a kryštálov, ktoré odrazia svetlo ako zrkadlo a neprepustia slnečné lúče k pokožke.

Označenie takýchto výrobkov je známe asi každému, no možno nie každý vie, čo presne znamená. SPF - sun protection factor je označenie stupňa ochrany pred UV B žiarením a znamená o aký násobok času predĺži náš pobyt na slnku po nanesení. Ak sa spálim bez krému za 10 min, faktor SPF 30 predĺži čas môjho pobytu na slnku 30 x. Takže prípravok odďaľuje spálenie kože o 300 min. UV A ochrana býva označená nejednotne, no ak prípravok spĺňa kritéria ochrany pred UV A žiarením, často býva znak UV A uvedený v kruhu.Ja používam každoročne prípravky značky AVON. V AVONe nájdete široký výber prípravkov na opaľovanie, po opaľovaní a dokonca na zvýraznenie opálenia. Takto by som ich asi aj rozdelila v článku pre Vás.

Na opaľovanie si vyberám rôzne druhy faktorov - vyššie na prvé dni a nižšie na neskôr. Všetko je to vo forme krémov, ktoré sa veľmi dobre nanášajú či už z tuby, alebo spreja. Nie sú ani veľmi hutné, ani riedke a vďaka tomu viem naniesť rovnomernú vrstvu na kožu. Okrem ochrany pred žiarením mám už vyskúšaný skvelý hydratačný účinok. Čo sa týka nanášania, odporúča sa naniesť si krém už predtým, ako pôjdeme na priame slnko. To znamená nejakých 20 minút vopred, aby prípravok stihol vsiaknuť do kože a poskytol 100 % účinnosť. Po okúpaní, keďže nie sú vodeodolné, je potrebné naniesť prípravok znova, pretože hrozí spálenie. Treba sa poriadne vysušiť, natrieť a chvíľku oddýchnuť v tieni. To, že by sme to nemali preháňať s pobytom na slnku medzi 11 a 15 hodinou, a vždy mali nosiť pokrývku hlavy je samozrejmá vec. Nesmieme zabúdať aj na naše pery, takže balzam na pery s ochranným faktorom je must have v mojej plážovej taške.

Krémy po opaľovaní zvyknem používať po sprche, na ešte vlhkú pokožku. Existujú rôzne druhy, vo forme telového masla, jemného chladivého mlieka v spreji - výber je už na Vás, ja si vždy objednám oba :). Ak sa náhodou aj spálim, chladivé mlieko vie kožu upokojiť a schladiť. Telové maslo naopak perfektne hydratuje a náááádherne vonia. Viem si predstaviť, že by som ho používala aj celý rok, ale potom by to stratilo to dovolenkové čaro. Tieto krémy sa oplatí používať aj po dovolenke, pretože predlžujú opálenie.
No a nakoniec je moja srdcovka - krém zvýrazňujúci opálenie. Obsahuje betakarotén, ktorý sa vstrebáva do pokožky a taktiež ju chráni. Krém má opäť nádhernú vôňu. Po nanesení zanecháva kožu s jemným zlatistým odleskom a tak zvýrazní opálenie. Výhodou všetkých výrobkov AVON je aj to, že ich cena je ďaleko prijateľnejšia, ako u ostatných značiek. Vyskúšala som aj drahé, aj oveľa drahšie značky, no kvalita bola porovnateľná. Ak sa však jedná o citlivú pokožku, alergikov, deti, či ľudí s ekzémami, odporúčam Vám produkty značky Bioderma. Vždy si zaobstarám najvyšší faktor krému práve od tejto značky a tento rok som si k tomu kúpila aj krém pre deti so spomínanými fyzikálnymi filtrami. Trošku horšie sa zvyknú nanášať, no tu účel prevyšuje moju pohodlnosť.
Toto je môj návod na spokojné leto a dovolenku s bronzovo hnedou pokožkou bez spálenia. Aké výrobky používate vy? Dajte mi vedieť v komentári :)

 Krásny deň ,


You May Also Like

3 comments

 1. ten krém na zvýraznenie opálenia vyzerá skvele, už som ho v katalógu zaregistrovala, no celkom som sa toho bála :) ❤ xx

  Simona | l i v e i n f o x w o r l d

  ReplyDelete
 2. Mňa zaujali hlavne produkty po opaľovaní, vyzerajú výborne :)

  ReplyDelete
 3. Od Avonu som opaľovaciu kozmetiku ešte neskúšala, no tento rok som sa na ňu v katalógu pozerala a veľmi ma zaujal ten posledný krém :)

  www.frenchstyle.eu

  ReplyDelete