Moja skin care rutina

by - January 08, 2017

Ahojte! Rozhodla som sa na dnes večer pripraviť pre Vás článok o tom, ako sa o svoju pleť starám ja. Vybudovať si isté návyky chce dávku odhodlania, trpezlivosti a asi aj vedomostí. Rada sa s Vami podelím o svoje skúsenosti a postrehy a dúfam, že si niečo z toho vezmete za svoje :)

Na úvod chcem dodať, že každý typ pleti vyžaduje určitú špecifickú starostlivosť a prístup. Nie každému vyhovuje to, čo robím ja a nie každý by siahol po rovnakých produktoch. Moja pleť je zmiešaná s miernou tvorbou mazu v oblasti T zóny. Inak je primerane hydratovaná, nevysúša sa a aj vďaka starostlivosti s ňou nemávam nijaké "trampoty". Aby som si poctivo vybudovala zodpovedný prístup k svojej pleti, potrebovala som ju dobre spoznať, spoznať výrobky na to určené a postupným testovaním nájsť to pravé pre seba. Mne v mnohých ohľadoch vyhovuje kozmetika značky Mary Kay, ktorá je dostupná v rôznych variantoch, či už na suchú, alebo mastiacu sa pleť. Nájdete si rovnako niečo pre seba či máte mladistvú, problematickú, alebo zrelšiu pokožku.


Môj tip: 

Aby som naozaj dôkladne a pravidelne vedela dodržiavať postupy starostlivosti o pleť, vždy si povykladám všetky produkty, ktoré sa chystám použiť na jedno miesto k sebe ešte predtým ako začnem. Takto sa vyhnem bočným úmyslom typu - " áááááá dnes na to kašlem..."- a potom na to kašlem celý týždeň.

Krok 1


Odlíčenie a vyčistenie pleti: Po celom dni, alebo ráno a pred každým líčením - aj vtedy potrebuje byť pokožka vyčistená. Skúste zaradiť do svojej rutiny vyčistenie pleti a potom uvidíte ten rozdiel. Zrazu sa Vám budú líčidlá lepšie nanášať, lepšie sa zapracujú a krásne ukážu na pleti. Je to obrovský rozdiel. Ja na odlíčenie používam 2 fázový odličovač Mary Kay a potom si s kefkou Skinvigorate vyčistím pleť. Spolu s kefkou, ktorú navlhčím /rovnako aj tvár/ používam TimeWise 3 in 1 cleanser Mary Kay. Pleť trošku pomasírum, spravím krátky welness a umyjem vodou, vysuším.

kefka na čistenie pleti Skinvigorate Mary Kay, 2 fázový odličovač Mary Kay a TimeWise 3 in 1 cleanser Mary Kay

Krok 2

Pleťové tonikum: Ďalšia voda ?! Ale nieeee.... Ale áno ! :) Tonikum slúži na to, aby sa pleť po vyčistení ukľudnila, uzavreli sa jej póry a bola dokonale nachystaná na ďalšie kroky. Pleťové toniká sú na trhu rôzne. Či už klasicky v priehľadnej nádobke, alebo v nádobke s rozprašovačom ( napríklad bio ružová voda, o ktorú hráte aj v mojej aktuálnej súťaži). 

pleťové tonikum TimeWise značky Mary Kay 

Krok 3 

Hydratácia a okolie očí: Po dôkladnom vyčistení pleti prichádzajú na rad krémy, alebo séra. Mali by ste použiť dva- jeden na celú tvár + krk + dekolt !! a druhý na očné okolie, prípadne problémové časti so zvýšenou tvorbou vrások. Očný krém by mal byť úplným základom, ktorý by u Vás doma na poličke nemal chýbať. Ja mám Mary Kay TimeWise očný krém proti starnutiu - odporúčam. Už po prvom použití som na druhý deň cítila rozdiel - pleť v okolí očí bola hydratovaná, pružná a hlavne krásne vypnutá.

očný krém TimeWise proti starnutiu od Mary Kay 

Môj tip: Je dôležité mať očný krém a ešte dôležitejšie si ho vedieť správne nanášať. Naneste malinké množstvo pozdĺž dolného okraja očnice jemným vklepkaním bruškami prstov - nikdy nepritláčajte!! Zbytočne nastimulujete prílišné prekrvenie týchto častí, čo vedie k podráždeniu a zvýrazneniu kruhov pod očami.

Môj tip 2: Ajkeď mimo témy... Rovnaký postup ako pri nanášaní očného krému platí aj pre korektor pod oči. Radšej žiadne štetce a už vôbec nie tuhé korektory a rôzne tyčinky.. nie nie a nie!

pleťový krém Mary Kay TimeWise hydratačný na zmiešanú pleť.

Po očnom kréme siaham po obľúbenom pleťovom a jemnými krúživými pohybmi ho vpravujem do pokožky. Krúživé pohyby by mali smerovať vždy nahor, aby sme si kožu zbytočne nenaťahovali tým smerom, do ktorého sa nechceme dopracovať - a to je smutná, ovisnutá koža. Môj obľúbený je Mary Kay TimeWise hydratačný krém proti starnutiu, no keďže sa mi už míňa, tak si brúsim zúbky na nemastný hydratačný gél Mary Kay, ktorý ste mohli vidieť už dávnejšie SEM.


Takto pripravená pleť sa Vám odvďačí zdravo vyzerajúcim vzhľadom, redukovaným vytváraním vrások, žiarivým lookom a nevyhnete sa ani komplimentom svojho okolia. Keď si zvyknete a osvojíte tieto kroky, postupne uvidíte, že je to rovnaká rutina, ako spraviť si ráno raňajky, umyť si zuby, nachystať sa do práce. Že sú ľudia, ktorí neraňajkujú? A ako vyzerá ich deň, ich práca a ich metabolizmus ? ... :) 

Čo dáte svojej pleti a telu, sa Vám vždy vráti späť. Žiaden moment správne investovaný do seba samého nie je zbytočným. Ako sa staráte o svoju pleť vy? Máte vytvorenú podobnô rutinu? Dajte mi vediet :) 

Ak ste sa ešte nezapojili do mojej aktuálnej súťaže, a chceli by ste obohatiť svoju zbierku o zaujímavé kúsky, mrknite sa SEM. Ak Vás moje ceny zaujmú, určite sa zapojte... s mojou povahou možno opäť odmením nie dvoch, ale troch víťazov :D :) .

💙💙💙💙PRAJEM VÁM VŠETKÝM ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2017 💙💙💙💙

Lenka 

You May Also Like

4 comments

 1. TEn Mary Kay odličovač mám aj ja a neviem si ho vynachváliť. Pre mňa je to zrejme ten najlepší odličovač, ktorý som doposiaľ mala.

  http://co-je-dobre-to-musim-mat.blogspot.sk/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja musím mať vždy do zásoby aj dva .. až sa mi nestane, že mi dojde a ja nebudem mať :D :)

   Delete
 2. Výborný článok :) Jednoznačne chcem vyskúšať ten odličovač a rovnako aj prístroj na čistenie pleti :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. určite, a určite ! Sú to fakt topky od nich :)

   Delete