Oligodermie Actiwhite SPF 25 a moje dojmy

by - November 12, 2016


Ahojte! Ešte prednedávnom som Vám predstavila značku Oligodermie, ktorá sa dostala priamo z Paríža až ku našim susedom a je dostupná aj online na webe zdravi-krasa.cz , odkiaľ si môžeme pohodlne objednať produkty tejto značky aj na Slovensko.


Ja som tentokrát otestovala denný krém Actiwhite s ochranným faktorom 25. Tento ľahký denný krém prišiel naozaj dôkladne, a to zdôrazňujem dôkladne zabalený. Veľmi pozitívne hodnotím to, ako krém pricestoval, pretože vzhľadom na jeho exkluzivitu a cenu si to naozaj vyžaduje. Je vhodný pre pleť s pigmentovými škvrnami, ktoré ja kde tu niekde na tvári mám.


Ide o 50 mililitrové balenie s pumpičkou, čo umožňuje krém používať hygienicky a pohodlne. Na zadnej strane je klasicky uvedené zloženie a objem. Je ľahučký, praktický a zmestí sa aj do každej kabelky.
Hneď, ako som ho otvorila, som bola zvedavá na jeho konzistenciu. Nebola ani vodová, riedka, ani hutná a ťažká. Je to ľahký krém, veľmi príjemný na dotyk. Predtým, ako som ho otestovala, som si naštudovala, čo všetko tento krém obsahuje a akým spôsobom sa bude starať o moju pleť. Niečo z toho prinášam aj Vám :

Krém zabezpečuje vďaka technológii Actiwhite inhibíciu enzýmu tyrozinázy a tým bráni vzniku pigmentových škvŕn- to je oficiálny popis, no asi mnoho z Vás nebude mať predstavu o čo ide. V našej koži sa vytvára hnedý pigment a volá sa melanín. Niekto ho máme viac, niekto menej, no postupom času a s pribúdajúcimi rokmi sa začína v bunkách hromadiť a kumulovať, čoho výsledkom je vznik pigmentových škvŕn. Tento pigment sa tvorí sledom viacerých chemických reakcií, ktoré sú poháňané tzv enzýmami. To si predstavte ako niekoho, kto stojí nad Vami, keď sa niekam chystáte a kričí na Vás : "pohni si!!!!". Ak takúto osobu vykážete z bytu, nikto Vás nebude naháňať a vy zmeškáte party. Ak takýto enzým, ktorý pomáha pri tvorbe melanínu vyradíme z aktivity, melanín zmešká svoju party a neukáže sa na tvári ako škvrna. 

Tento denný krém obsahuje deriváty vitamínu C, vitamínu E a ďalšie antioxidanty, ktoré sa denne starajú o našu pokožku vystavovanú prostrediu. My to nevnímame, no naša pleť je pod neustálym útokom prachu a znečisteného ovzdušia. Chemikálie, ktoré sa dostávajú až do hlbších vrstiev kože takto narúšajú prirodzenú a zdravú štruktúru týchto častí. Ide o mnooooooho zložitých mechanizmov a chemických reakcií s ktorými Vás nebudem zaťažovať. Btw moja diplomovka bola celá o voľných radikáloch - takže v prípade záujmu ponúkam k bližšiemu nahliadnutiu :) !


Druhou dôležitou zložkou krému je ochranný faktor SPF 25, na ktorý by sme nemali zabúdať ani počas zimných mesiacov, pretože slnečné žiarenie rovnako ohrozuje našu pleť aj v zime. Určite si viete vybaviť spálené tváre lyžiarov na svahu... :). To, že tento krém ochranný faktor obsahuje, je jeho ďalším pozitívom.

Nemenej dôležitá komponenta je aj včelí vosk. Na oficiálnej stránke sa uvádza, že vytvára neviditeľný ochranný film na pokožke, čím jej poskytuje skvelú ochranu. Ja by som k tomu chcela po mojom testovaní dodať, že sa nemusíte báť nijakej hutnej konzistencie a tvrdej masky na tvári. Včelí vosk moju pokožku nijako nezaťažil, práve naopak. Mala som skôr pocit, že všetky zložky sa prejavili najmä v hlbšej časti kože. Výsledok bol taký, že moja tvár bola pružná, živá, hydratovaná a svieža. Na pleti mi po kréme ostal taký ten veľmi príjemný a zdravý pocit. Je aj skvelým podkladom pod make up, pretože sa ihneď vstrebal do hlbších vrstiev a nezanechal lesklú, mastnú tvár.Medzi posledné dôležité súčasti obsahu krému patria kyselina hyalurónová a trehalóza. Sú to látky sacharidovej povahy - odvodené od cukrov. Nečakajte však, že krém bude sladký, to nie, a ani určite ho neodporúčam ochutnávať a pridávať do jedál ako sladidlo :). Tieto zložky sú dôležitou prirodzenou súčasťou mäkkých tkanív, kožu nevynímajúc a preto jej poskytujú dokonalú hydratáciu.


Podľa tohto popisu určite každý očakáva dokonalý efekt krému. Aby som Vám lepšie priblížila jeho efekt, Vám popíšem najprv to, aký typ pleti mám ja...
Som klasický príklad zmiešanej pleti s problémovejšou T zónou. Občas kde tu vykukne nejaká peha, nejaký pigmentový fliačik, nič strašné. Mám po 25-ťke, takže sa hrdo zaradím do kategórie zrelšej pleti (znie to otrasne..).
...a čo očakávam od denného krému... 
Dokonalý pleťový krém je pre mňa ľahký zložením a hydratujúci účinkom. Neznášam efekt masky, mastnú pleť po použití krému a určite neočakávam alergickú reakciu.


Ako hodnotím Actiwhite SPF 25 ?

Tento denný krém mi sadol. Prednedávnom som testovala krém s Lipozómami, ktorý je výborný, no Actwhite mi sadol oveľa viac. Je to niečo, čo som dlho hľadala, ale nenapadlo by mi, že to bude práve on. Vždy po použití mám okamžite pocit zdravšej pokožky. Nijak ju nezaťažuje a pleť môže voľne dýchať. Keďže stále hovorím o pokožke a pleti tváre, nezabúdajte nanášať pleťový krém aj na krk a dekolt, kde je jemná a citlivá pokožka taktiež. Nie je lepšieho zadosťučinenia ako nádherná, svieža a rozjasnená pleť. To, čo svojej pokožke budete dávať, tak to Vám ona po čase vráti. Pretože to, že teraz je naša mladá pleť pružná a krásna je síce fajn, ale netreba čakať na zázraky a poistiť sa dopredu. Actiwhite denný krém je moja voľba!


Ak sa chcete dozvedieť niečo aj o iných prípravkoch značky oligodermie, mrknite na ich web! :)
Prajem krásny zvyšok víkendu.

Lenka 

You May Also Like

2 comments

  1. Pěkná recenze :) jsem ráda, že takovýto typ přípravku zmiňuješ, právě proto, že si mnoho lidí klepe na čelo, když někdo řekne, že je důležitá sluneční ochrana i v zimě, což je škoda. :) Zní to lákavě, jistě by stál za vyzkoušení.

    ReplyDelete
  2. Recenzia sa mi páči, napísala si ju super :) Ochranný faktor je dôležitý aj v zime, vždy sa snažím hľadať vhodný krém :)

    ReplyDelete