Jarný detox s Yves Rocher

by - April 11, 2018


Príjemný jarný deň,
s príchodom jari, slnka a nového ročného obdobia sa najčastejšie spájajú slová ako jarná očista, či detox. Ten sa týka nielen tela, ale aj mysle a zahŕňa rôzne aktivity od upratovania šatníka, zmeny parfému, či kozmetiky, venovanie sa športovým aktivitám a úpravu jedálnička. Jarnú očistu si však zaslúži naše telo nielen zvútra, ale aj zvonka a preto si značka Yves Rocher po zime pripravila rozšírenie svojej zelenej rady Elixir Jeunesse o celkovo štyri výrobky - a to : čistiaci gél, dennú a nočnú omladzujúcu starostlivosť a dennú starostlivosť s ochranným faktorom 30. 

Výrobky rady Elixir Jeunesse obsahujú vysoko koncentrovaný výťažok z rastliny Aphloia, ktorá vyniká svojimi reparačnými schopnosťami (schopnosťou obnoviť sa) a chráni tak pokožku pred nepriaznivými vplyvmi prostredia a počasia, ktoré urýchľujú proces starnutia pleti. O tejto rade a ostatných produktoch v ponuke som Vám už písala vo svojom článku Elixír mladosti Yves Rocher.Z aktuálnych noviniek ma najviac zaujala denná starostlivosť s ochranným faktorom 30. Nazvala by som ju jemným fluidom, má tekuto- gélovitú konzistenciu a je veľmi dobrým podkladom pod makeup. Používam ju väčšinou miesto pleťového krému a hlavne ráno, pretože je veľmi hydratujúca, ľahká, rýchlo sa vstrebáva a zanecháva pokožku veľmi jemnú. Je to naozaj vydarený výrobok, na leto ako stvorený. Keďže obsahuje ochranný faktor 30, nemusíte sa báť nepriaznivého vplyvu slnečného žiarenia na pleť. Jeho výhodou je aj to, že je určený na všetky typy pleti a má praktické, ľahké balenie.


K detoxu neodmysliteľne patrí aj čistenie, preto bola rada Elixir Jeunesse rozšírená aj o čistiaci pleťový gél v ekologicky odbúrateľnej tube. Výrobok sľubuje dokonalé očistenie pleti a rovnako aj redukciu jemných vrások. Gél si nanášate na navlhčenú odlíčenú pleť a jemnými krúživými pohybmi masírujete a zbavujete pleť mastnoty, nečistôt a zvyškov make upu. Potom nasleduje ošetrenie pleti tonikom - napríklad aj z rady Elixir Jeunesse. Tento gél je veľmi príjemný, nedráždi pleť a môžte ho používať aj s čistiacou rotačnou kefkou, ak ju doma máte.


Po ukľudnení pleti tonikom a uzatvorení pórov si nanášame pleťové sérum a po nejakom čase pleťový krém (na deň, alebo na noc ). Elixir Jeunesse má dve novinky - denná omladzujúca starostlivosť na suchú pleť a nočná omladzujúca starostlivosť. Sú to dva hydratačné krémy s ľahkou textúrou, dobre sa nanášajú, vstrebávajú a pôsobia vyživujúco. Keďže som ich nedávno začala testovať, viem Vám podať iba svoje prvé dojmy. Krémy nezanechávajú mastný film a príjemne voňajú. To, či sú schopné redukovať vrásky však z dlhodobého hľadiska povedať neviem. Mne tento typ konzistencie krému vyhovuje, nakoľko vie okamžite hydratovať a tak ho odporúčam všetkým, ktorých trápi mdlá a zvädnutá pleť.

Toto sú novinky Yves Rocher, poznáte celú radu Elixir Jeunesse? Vyskúšali ste už niektorý z výrobkov?
Majte sa krásne a vidíme sa pri ďalšom článku :)


You May Also Like

2 comments

  1. ja mám doma celú túto radu a som s ňou veľmi spokojná! a z tohto jarného detoxu mám najradšej ten spomínaný denný krém s ochranným faktorom ;)

    ReplyDelete
  2. Ja som veľmi spokojná s vyrobkami a teraz na suchú pleť su ako stvorene:)

    ReplyDelete