Výber správnej kefy na vlasy a čomu sa vyhnúť

by - February 08, 2018


Pekný deň,
určite ste si už všimli obrovskú záplavu stylingových doplnkov a najmä evolúciu hrebeňov na vlasy, ktoré nám trh momentálne ponúka. Ešte pár rokov dozadu sme sa uspokojili s obyčajným plastovým hrebeňom s rovnými zúbkami a na lepší účes sme si museli počkať až pri návšteve kaderníčky. S modernou dobou však ide dopredu takmer všetko a umožňuje nám priamo doma dosiahnuť profesionálne výsledky. Doma si vieme samé urobiť nechty, nafarbiť vlasy, stačí iba dobre googliť.
Veľký pozitívom je to, že si viac všímame a viac sa o seba staráme. Zisťujeme obsah kozmetických produktov, ich škodlivosť a zaujímame sa o kvalitné výrobky.Podobne je to aj s vlasmi a stylingovými doplnkami. Hrebene, či kefy už nevyužívame iba na to, aby sme ráno rýchlo skrotili našu hrivu, ale snažíme sa vyberať tak, aby sme svoje vlasy čo najmenej zaťažili a dosiahli požadovaný efekt.
Pri výbere a rozhodovaní sa medzi hrebeňom a kefou zastávam názor - oboje je správne. Každá žena by totiž mala vlastniť oba typy produktov, pretože každý slúži na niečo iné. Po umytí vlasov a nanesení prípravku je vhodné vlasy iba jemne prečesať, a to najlepšie hrebeňom so širšími zúbkami. Ten je vhodný aj pre kučeravé a ťažko rozčesateľné vlasy. Hrebeň by nemal byť vyrobený z materiálov škodiacich našim vlasom a mal by jemne prečesať vlasy bez toho, aby ich vytrhával. Ak používate Clip in vlasy, či iný typ ľudských, snímateľných vlasov, je najlepšie prečesávať ich širokým hrebeňom s riedkymi zúbkami od končekov smerom nahor tak, že si pridržiavate celý prameň a češete vlasy po úsekoch. Takto zabránite nechcenému vypadávaniu vlasov zo šitia.

zľava doprava : detská kefa Detangled, klasický Tangle Teezer a Tangle Teezer Blow Styling


Pri sušení sa väčšmi využívajú rôzne druhy kefy, ktorá vlasy nielen prevzdušní, dodá im krajší objem a lesk, ale kvalitná kefa vie jemne pomasírovať pokožku hlavy, čím ju výborne prekrví. Správna kefa by mala byť vhodne tvarovaná a malo by sa s ňou ľahko manipulovať. Niekto preferuje kefy s rukoväťou, no na trhu existujú aj obľúbené Tangle Teezer, ktoré ju všetky nemajú. Sú to však perfektné kefy v boji so zamotanými, kučeravými, či jemnými detskými vlasmi. Žiadna kefa by nemala mať ostro zakončené zúbky a najčastejšie sú obalené plastovými okrúhlymi gulôčkami na konci. Pri častom používaní kefy zvyknú tieto plastové guľôčky z kefy opadať, najmä pri lacnejších typoch, a takúto kefu už nie je vhodné používať.Okrem takejto klasickej kefy si môžete vybrať z obrovskej ponuky, medzi najmodernejšie patria také, ktoré miesto plastových zúbkov obsahujú prasačie štetiny. Takáto kefa je síce drahšia, no veľmi kvalitná, čo sa týka úpravy vlasov. Nevýhodou bolo, že mi z nej veľmi rýchlo opadli plastové ochranné konce, a nemohla som ju ďalej využívať. Podľa toho, načo chceme kefu využívať, vyberáme podľa kvality zúbkov, či štetín, ich usporiadania a najmä hustoty. Aby som nezabudla aj na elektrické kefy, v ponuke sú na trhu aj také, ktoré počas česania vlasy vyhladia, no povedala by som, že si pre svoju slabšiu kvalitu stále nezískali všeobecnú obľúbenosť u žien.

Napokon som našla svoju obľúbenú kefu tam, kde aj milióny zákazníkov na svete. Značka Tangle Teezer učarovala aj mne a takú tú klasickú kefu bez rukoväti vlastním už minimálne 8 rokov. Používam ju denne, a rozčesávam s ňou vlasy aj svojej dcére. Nedávno som našla aj jej menší ekvivalent pre deti, takže som si ju zaobstarala aj v baby verzii. Takúto klasickú, ikonickú Tangle Teezer som používala ešte donedávna, až som sa zoznámila s jej ďalším variantom - a to Tangle Teezer Blow Styling kefou, ktorá už rukoväť má a líši sa od známejšej "kolegyne" v niekoľkých detailoch.Má usporiadané zúbky v štyroch paralelných dvojradoch. Zúbky sa od klasickej kefy líšia tým, že pri báze sú pevnejšie a pri ich koncoch elastickejšie. Z pohľadu zboku je kefa zarovnaná, čo však nebráni v ľahkom využívaní pri fúkaní vlasov, alebo ich vyrovnávaní. Značka ponúka rôzne varianty tejto kefy - kefa pre krátke vlasy, pre polodlhé až dlhé - a tie sa líšia najmä počtom zúbkov.
Kefa je plastová a veľmi dobre sa čistí a udržiava. Veľkou výhodou je pre mňa to, že má rukoväť a tak sa mi s ňou oveľa lepšie manipuluje a pracuje. Moje vlasy sa pomerne ťažko rozčesávajú, závisí to aj od prípravkov, ktoré použijem. S touto kefou to ide jednoduchšie a v podstate som ňou nahradila ostatné kefy, ktoré som doteraz využívala.

Ponuku značky Tangle Teezer nájdete za dobré ceny na notino.sk, kde si viete pohodlne vybrať a čo je fajn, v ponuke sú dostupné aj klasické Tangle Teezer kefy, cestovné, či detské verzie.A skutočne si všímam, že pokiaľ sa o svoje vlasy starám dôkladne, dávajú mi aj pozitívnu spätnú väzbu. Starostlivosť o vlasy však začína už stravou, pokračujúc životným štýlom, prípravkami, či doplnkami starostlivosti. :)
Ako sa staráte o vlasy vy ? Aké výrobky preferujete pri ich starostlivosti ?
Prajem krásny deň,


You May Also Like

3 comments

 1. Ja nedám dopustiť na klasický Tangle Teezer a najnovšie Tangle Cherub ♥ Tiež mám rada kefu s prasačími štetinami no už dlhšie pokukujem po tej Blow Styling, ktorú by som chcela aj napriek tomu, že kief mám viac než dosť :D

  Candy | C a n d y G r a n t

  ReplyDelete
 2. Taky používám Tangle Teezer. Mám tu cestovní verzi a nosím ho všude sebou. Ještě si plánuji pořídit nějaký Tangle Teezer na doma. :-)
  welcometomyworld

  ReplyDelete
 3. Já používám více druhů hřebenů. Doma používám Dtangler, u mamky Tangle Teezer a v kabelce nosím malý Kiepe :) Vyhovují mi vcelku všechny stejně, i když musím říct, že nejlépe se mi drží ten Dtangler.

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  ReplyDelete