Suchá, či mokrá pedikúra ?

by - December 06, 2017Pedikúra je pojem, ktorý bohužiaľ niektorí poznajú iba v lete. A pritom je to veľmi dôležitá súčasť starostlivosti o naše telo a verím, že každá žena, či dokonca aj muž, sa cíti skvelo ak sa o seba príkladne stará. Našťastie v tejto uponáhľanej dobe existuje obrovské množštvo spôsobov, ako sa o svoje chodidlá dobre postarať a vďaka niektorým výrobkom a prípravkom to zvládnete hravo aj sami doma.
Všeobecne sa v kozmetike rozlišujú dva spôsoby pedikúry a to mokrá a suchá. Mokrá pedikúra patrí takpovediac ku overenej klasike. Naopak suchá pedikúra je novšou metódou a vďaka nej si môžu svoje chodidlá "skrášliť" aj ľudia náchylnejší na infekcie, či ľudia trpiaci diabetom (cukrovkou ).

Mokrá pedikúra

Stará, obľúbená klasika kozmetických salónov. Najlepšie je však ak salón ponúka obe možnosti formy pedikúry. Mokrá pedikúra spočíva v úvodnom 10-20 minútovom kúpeli chodidiel, do ktorého sa pridávajú rôzne zmäkčujúce prísady. Už z tohto kroku je teda logické, že mokrá pedikúra je časovo náročnejšia procedúra. Potom nasleduje ošetrenie nôh, odstránenie zhrubnutej kože ostrým skalpelom. U šikovnej pedikérky sa však poranenia nemusíte báť. Následne Vám ošetrí nechty, opiluje, skráti a zbrúsi, prípadne ich nalakuje. Na záver Vás čaká masáž nôh, aplikácia krému, či oleja. Výhodou tejto metódy je masáž, ktorú si v cene užijete a samozrejme aj pohodlie. Existuje však skupina ľudí, ktorí preferujú inú metódu, respektíve z určitých dôvodov nemôžu absolvovať mokrú pedikúru. Čo potom ?Suchá pedikúra

Pre ľudí trpiacich zápalmi pokožky chodidla, mykózami, či dokonca cukrovkou je odporúčanou metódou suchá pedikúra. Vysokorýchlostnou brúskou sa po úvodnej dezinfekcii kože odtraňuje postupným obrusovaním zhrubnutá koža chodidiel. Metóda je teda pomerne bezpečnejšia a akýchkoľvek poranení kože sa nemusíte obávať. Nevýhodou môže byť šírenie prachu z brúsenia, avšak moderné kozmetické salóny v tejto dobe už vlastnia brúsky so vstavanými pohlcovačmi prachu. Takisto niektoré ženy uvádzajú, že suchá pedikúra je "slabšia" a množstvo odstránenej pokožky je menšie ako pri prvej forme pedikúry.
Každopádne si v tejto dobe môže každá žena, či muž vybrať tú svoju a čo je ešte lepšie, pedikúru zvládnete jednoducho aj sami doma. Existujú totiž výrobky, s ktorými si odstránite odumretú pokožku chodidiel aj sami v pohodlí domova. Pre časovo vyťažených ľudí, či pre mamičky je táto metóda asi najjednoduchšia a časovo nenáročná. Ja som si už dávnejšie obľúbila elektrický pilník na chodidlá SCHOLL VELVET SMOOTH, ktorý je dostupný v klasickej, či vodeodolenej verzii.Používam ho na suchú pedikúru, a keďže jeho hlavice sú vyrobené z veľmi kvalitnej brúsky, nemám problém ani s najtvrdšími časťami kože na pätách. Pedikúru s ním zvládnem hravo do 20 minút, prístroj nie je hlučný, takže ho môžem používať aj večer po uložení dieťaťa a dopriať si tak svoj vlastný wellness a oddych doma. Eletrický pilník je dostupný na stránke notino.sk v rôznych farebných prevedeniach a vo vodeodolnej verzii. Obsahuje dve batérie, takže nemáte žiadne starosti s káblami, či elektrinou a tak ho môžete používať aj v sprche. Hlavice je pochopiteľne možné vymeniť a moje najobľúbenejšie a najúčinnejšie sú diamantové hlavice, ktoré sa predávajú osobitne.

Značka Scholl ponúka komplexnú starostlivosť o chodidlá a preto tu nájdete v ponuke aj rôzne spreje na nohy, spreje do obuvi, krémy na popraskanú kožu, kúry na mykózu a mnoho iných produktov. Cenovo Vás jeden takýto elektrický pilník vyjde asi ako jedna pedikúra v kozmetickom salóne, takže Vaša investícia sa Vám mnohokrát vráti. Prístroj má dostatočné otáčky na to, aby účinne zvládol pedikúru zhrubnutej kože. Preto by som v tomto investovala do kvalitnej značky ako je Scholl, pretože lacnejšie verzie síce budia dojem, že sa jedná o ten istý výrobok, avšak v závere nemusíte byť spokojní s jeho efektom.


Poznáte, alebo vyskúšali ste tento elektrický pilník na vlastnej koži? Alebo preferujete relax vo svojom obľúbenom kozmetickom salóne. Čo je pre Vás pohodlnejšie - mokrá, či suchá pedikúra?
Dajte mi vedieť v komentári :)
Krásny deň,


You May Also Like

1 comments

  1. Osobne preferujem mokrú pedikúru, hlavne vďaka masáži, ako aj v článku spomínaš. Aj keď je pravda, že suchú som ešte nevyskúšala. :-) xx

    Simona | l i v e i n f o x w o r l d

    ReplyDelete