Orient, kadidlo a príbeh lásky

by - December 01, 2017


Ahojte,
vôňa, ktorej sa v tomto článku budem venovať je jednoducho "sila". Je to parfém, ktorý si buď zamilujete, alebo ho navždy odvrhnete. Sila a intenzita vône Guerlain Paris - SHALIMAR Ode á la Vanille je tak veľká, že naozaj mnohým ľudom nemusí sadnúť. Ihneď po ovoňaní Vás však zavedie do tajomného sveta orientu a priblíži Vám dávny príbeh lásky cisára Shahjahana a jeho ženy Mutaz Mahal. Že neviete o aký príbeh sa jedná? Určite poznáte nádhernú monumentálnu stavbu Taj Mahal v Indii. Je to chrám postavený na počesť manželky cisára, ktorá zomrela v roku 1631 pri pôrode ich štrnásteho dieťaťa. Napriek tomu, že v súčasnosti panujú rôzne teórie, ktoré túto legendu vyvracajú, stavba z bieleho mramoru priťahuje romantiky chtivých turistov každý rok.


Francúzska značka Guerlain Paris sa nádherným príbehom lásky nechala inšpirovať tiež a namiešala koktail plný prekvapivých prísad. Priznám sa, že vôni som dlho odolávala aj ja a nosievam ju na sebe pri špeciálnych príležitostiach. Určite sa podľa môjho názoru nehodí na bežný deň, či každodenné nosenie do práce. Vôňa má super výdrž a cítite ju ešte niekoľko dní po aplikácii na svojom oblečení. V zložení dominujú orientálne tóny, citrusy a najmä kadidlo. Vôňa mi dokonca pripomína parfémy z čias našich starých rodičov, ktoré boli silné, prenikavé a zapamätateľné.

Pri kúpe tohto parfému odporúčam ísť na istotu. Vyskúšajte si vzorku vône ešte predtým, ako si ju kúpite. Rovnako pri voľbe vhodného darčeku pre svoju blízku osobu radšej trikrát porozmýšľajte, aké vône obľubuje. Toto však pre mňa platí pri každom parféme. Častokrát si totiž mýlime kupovanie darčeku pre blízku osobu s kúpou parfému pre seba. A tak to, čo lahodí nám, nemusí aj danej osobe a naopak.


Zloženie vône Shalimar Ode á la Vanille :

HLAVA: Mandarínka, citrón, bergamot, citrusy, céder

SRDCE: orris, ruža, vetiver, pačuli, jazmín

ZÁKLAD: opoponax, kadidlo, koža, santalové drevo, pižmo, vanilka

Pre mňa osobne v tejto parfémovanej vode dominuje vôna kadidla, citrusov, kože a santalového dreva. Napriek svojmu názvu sú v tomto parféme minimálne stopy vanilky, a tak včetci, ktorí by očakávali sladučkú a upokojujúcu harmóniu vanilky, na ňu môžu pokojne zabudnúť.


Vôňu by som odporúčala žene, ktorá je silná, sebavedomá a odhodlaná. V žiadnom prípade sa nebojí výzvy ani dobrodružstva. Mala by obľubovať silné, ťažšie orientálne vône. Vôňa sa svojou intenzitou hodí viac menej na zimu a v tomto prípade mi je veľmi ľúto, že sa prostredníctvom článku nedá podeliť s Vami o jej reálnu vôňu. Ak Vás však zaujala, je súčasťou stálej ponuky na notino.sk, kde si môžete vybrať aj variantu 90ml, 50ml, 30ml, či vyskúšať odstrek. Zaujímalo by ma však, či ju tiež poznáte, alebo ste sa s ňou už niekedy stretli?
Získala si Vaše srdce ? Dajte mi prosím vedieť v komentári :)

Krásny zvyšok dňa prajem ,

You May Also Like

1 comments

  1. This comment has been removed by a blog administrator.

    ReplyDelete