Satin Hands White Tea & Citrus

by - February 03, 2017

Ahojte. Hneď v prvej vete Vám úprimne poviem, že na túto recenziu som sa tešila úúúplne najviac. Hneď ako sa mi dostala do ruky nová kniha krásy Mary Kay, moju pozornosť upútala vynovená kolekcia starostlivosti o pokožku rúk Saténové ruky. Tentokrát vo verzii Biely čaj & Citrus. Prečo ma kolekcia tak zaujala? Pretože všetky tieto Mary Kay rady starostlivosti, či už sú to Saténové pery, Saténové telo ma neskutočne dostali. Ide síce o 2-3- krokovú procedúru, čo môže niekoho odradiť, ale sľubujem, že stačí vyskúšať raz a nebudete vedieť prestať. Takisto medzi top produkty, ktoré som v roku 2016 testovala patrí spomínaná kolekcia Saténové pery aj preto, že je sladučká, jemnučká, voňavá... a niečo podobné som očakávala aj od Saténových rúk. Okrem toho milujem produkty s obsahom bambuckého masla, ktoré dokáže neskutočne hydratovať a regenerovať pokožku.


Kolekcia Saténové ruky Biely čaj & Citrus obsahuje:
- ochranný zmäkčujúci krém 60g
- zjemňujúci peeling s bambuckým maslom 220g
- vyživujúci krém s bambuckým maslom 85g

cena: 49,20 Eur

Akurát čítam popis na oficiálnej stránke Mary Kay, pretože vždy si zisťujem zloženie výrobkov, oficiálny popis a návod na použitie a natrafila som na milé odporúčanie : " je skvelým darčekom pre ňu a obzvlášť pre nevesty". :) Môže byť, nevesty určite poteší, keď počas svojho dňa D budú mať ručičky krásne pripravené na obrúčku od manžela. Rovnako je dôležité starať sa o svoje ruky aj pre tých, ktorí ich vo svojom zamestnaní často "ukazujú", alebo namáhajú pôsobením rôznych chemikálií ( zdravotníci, predavačky, kozmetičky, kaderníčky...). Jednoducho pre tých, ktorí potrebujú pôsobiť reprezentatívne.

Postupne Vám predstavím všetkých troch predstaviteľov kolekcie s návodom na použitie a mojimi dojmami :)

1. Ochranný zmäkčujúci krémPrvým výrobkom kolekcie je krém, ktorý okamžite upúta svojou hutnosťou. Pripadal mi ako taký vosk, ktorý vytvoril na pokožke ochrannú vrstvu a zmäkčil suché časti. Na aplikáciu stačí naozaj málinko a jemným masírovaním som ho jednak zohriala a vpravila do pokožky. Tento krém, priznám sa, zvyknem používať aj mimo tejto "saténovej procedúry", pretože je naozaj hutný a dobre chráni pokožku pred vysušením a pôsobením studeného počasia. Práve vtedy totiž naša pokožka vyžaduje aplikáciu hutných produktov, ktoré obsahujú čím menej vody, ktorá paradoxne vysúša a zamŕza počas extrémnej zimy. Podľa recenzií ostatných blogeriek ostal tento krém čo sa týka konzistencie a kvality v pôvodnom prevedení.

2. Zjemňujúci peeling s bambuckým maslom 
V ďalšom kroku som si ruky navlhčila a aplikovala jednu pumpičku peelingu. Balenie sa mi veľmi páči, pretože je ekonomické a vydrží dlho. Peeling obsahuje jemné zrniečka, ktoré počas aplikácie jemne masírujú pokožku rúk. Niekedy postupujem až na predlaktie, nakoľko je peeling veľmi príjemný, nedráždi a prenááááádherne vonia! Je to taká fresh citrusová vôňa, ale "nekričí". Naozaj super!. Po použití peeling umyjem čistou vodou z rúk, ktoré si vysuším. Ruky sú na pohľad aj pohmať jemnučké, čisté, prežiarené a voňavé. Dokonca ho testovala aj moja maminka, ktorá pozorovala aj úbytok pigmentových škvŕn!

3. Vyživujúci krém s bambuckým maslomNa koniec si ruky zvláčnim vyživujúcim krémom s bambuckým maslom. Stačí tiež aplikovať malé množstvo na obe ruky. Krém je ľahučký a takmer okamžite sa vstrebáva do pokožky. Nezanecháva mastný film. Ale pocitovo akoby ruky predsa len nejaký film ochrany mali. Myslím, že to môže byť práve obsahom bambuckého masla. Vôňa tohto krému korešponduje s vôňou peelingu. Krém sa dá ako všetky tri časti používať aj samostatne, iba by som bola obozretnejšia, aby som si neminula nejaký z produktov skôr a nemohla si už potom robiť domáce welness kúry pre ruky:)

Záverom by som ešte dodala, že v návode na použitie som čítala, že pri aplikácii je samozrejme potrebné vyhýbať sa kontaktu s očami, čo potom viacerých nabáda používať ho napríklad aj na nohy, na pleť... Počula som aj o tom, že niektorí používajú túto kolekciu na pokožku tváre:) Nakoľko je peeling jemnučký, nemal by s tým byť nijaký problém, ajkeď to znie úsmevne. Náhodou je to super, ak si človek nájde to svoje využitie kozmetiky pre svoju dokonalú spokojnosť :).
Taktiež by som k postrehom pridala aj to, že túto sadu s veľkou obľubou používajú aj muži a nedajú naň dopustiť :). Po dlhšom testovaní môžem potvrdiť, že moje ruky vyzerajú krajšie a jemnejšie a procedúru zvyknem opakovať niekoľkokrát do týždňa.
Ako poslednú pikošku napíšem to, že v porovnaní s kolekciou Saténové pery je vôňa podobná, ale nie identická. Peeling taktiež nie je rovnakého zloženia ( cukrový pri saténových perách) a netreba si tieto kolekcie zamieňať. Každá je totiž jedinečná, skvelá...veď vyskúšajte 💙💙💙Dúfam, že Vás táto recenzia inšpirovala poobzerať sa po týchto chutných novinkách Mary Kay. Ďakujem značke Mary Kay za poskytnutie produktov a teším sa na Vaše komentáre 💙

Jáj! A za prepožičanie rúk ďakujem svojej milovanej Raduške 💕

Ešte máte stále možnosť hrať o zaujímavé ceny v mojej aktuálnej súťaži, tak sa neváhajte zapojiť.

Lenka 

You May Also Like

3 comments

 1. Od Mary Kay som ešte nikdy nič nemala, ale čítam na túto značku veľa pozitívnych recenzií.

  AN Beauty Blog

  ReplyDelete
 2. tiež sa chystám každú chvíľku na recenziu :) pekne si to spracovala
  MakeUpByVeo

  ReplyDelete
 3. Ja túto sadu zbožňujem! Je neskutočná ♥

  ReplyDelete