Healthy life and fitness, nikdy, alebo dnes ?

by - December 30, 2016

Ahojte ! 
Týmto príspevkom oficiálne otváram tému fitness, zdravý životný štýl a vnútorná krása na mojom blogu. Okrem toho chystám ďalšie veci, veľmi veľké veci, ktoré zatiaľ nebudem prezrádzať, ale poprosím Vás, držte mi palce! ♥ 

Zároveň Vám chcem poďakovať za rastúci počet odberateľov môjho blogu, či už na FB stránke, instagrame, alebo tu na blogu. Keďže môj blog je čítaný aj zo zahraničných adries a rovnako ho čítajú aj moji zahraniční priatelia, budem články písať dvojmo - v Slovenčine a Angličtine. Jediné čo Vám všetkým chcem odkázať takto záverom roka: 

Je to jedno, kedy začnete so zmenou. Ak máte plán a sny, choďte za nimi dnes. Krok za krokom, ajkeď pokrok vidíte len vy. Nenechajte sa ničím odradiť.  


Tak teda začnime s fitness témou. Dnes by som Vám chcela predstaviť svojho najlepšieho kamaráta vo fitku. Volá sa TRX a je to....šupa! Na prvý pohľad, si najmä muži povedia, že to je taká babská sprostosť. Nejaké žlté, čierne pásy... čo to je ? 
Hneď na začiatok Vám poviem, že je to fakt náročná vec. Skúšalo to veľa chlapov, ktorí frajerili, že je to hlúposť - a nevládali :D. Podstatou tohto závesného systému je práca s vlastnou váhou tela. Na Slovensku môžte nájsť TRX závesné systémy vo veľmi málo fitness centrách, naopak v Čechách, konkrétne v Prahe som to videla snáď všade, dokonca bežne dostupné pre zákazníkov fitnessklubu. Na moje veľké potešenie máme TRX systém aj v Martine, mojom obľúbenom fitnessklube Harmónia, kde si môžte zacvičiť s TRX vrámci kruhového tréningu každý deň podľa rozpisu, kde využívame intervalový tréning TABATA. To znamená, že napríklad 30 sekúnd cvičíme, 10 sekúnd oddychujeme...a dookola. Je to oveľa účinnejšie, ako rátať série po presnom počte opakovaní. Určite nečakajte, že tomu od začiatku prídete na chuť hneď na prvý šup. Treba sa pripraviť naozaj na všetko a vedieť, že to bude dosť dobrá makačka. Vrámci kruhového cvičenia sa zapotíte či na TRX, alebo aj počas iných cvičení. Takže vziať so sebou vodu a pevnú vôľu sa vyplatí. Občas zo začiatku nebudete ani len stíhať dávať do tých popruhov končatiny, ale to je naozaj v poriadku. 

Mňa s TRX systémom zoznámil môj osobný tréner Mgr. Róbert Kováčik, ktorý vedie moje osobné tréningy už o chvíľu tretí rok. Je to veľký profesionál, no na tréningoch okrem veľkej driny zažijem aj kopec srandy :D. V krátkosti spomeniem, že je absolventom FTVŠ UK v Bratislave, ktorú ukončil s červeným diplomom, bývalým vodným pólistom a okrem kruhových tréningov sa venuje aj špecializovanému osobnému tréningu - či už pre mladšie ročníky, tehotné ženy, ľudí so zraneniami - je toho mnoho. Rovnako dokonale ovláda zásady zdravej životosprávy, o ktoré sa s Vami rád podelí. Mimo tohto všetkého profesionálneho, je to priateľský, vtipný, pohodový človek, takže chodenie do fitka sa aj vďaka nemu stalo mojim koníčkom.Ak si chcete niečo bližšie pozrieť priamo o TRX, odporúčam Vám mrknúť sa na toto video. V takomto prípade je lepšie raz vidieť ako tisíckrát počuť. Ak máte záujem to vyskúšať, možno by ste mohli využiť konzultáciu s trénerom vo Vašom fitku, vzhľadom na Váš zdravotný stav a kondičku. Bolo by fajn aj informovať sa o stupni úrovne tréningov, ktoré sú vo Vašom okruhu v ponuke. 

Akým spôsobom sa hýbete vy? Máte radi nejaký druh športu, či už v centrách, alebo v prírode? Napíšte mi o tom v komentári :)

Lenka 

You May Also Like

2 comments