Eyebrow tutorial

by - March 29, 2016
Dnešný plán znie : Dokonalé obočie ! Tvoje líčenie je skoro hotové.. možno si myslíš dokonca, že JE hotové...ale stále tomu niečo chýba. Veľa ľudí zvykne hovoriť, že tmavé, hnedé obočie nie je treba upravovať. Stačí však trošku trpezlivosti a uvidíme na konci, či je to naozaj tak.

Upravené obočie dokáže zvýrazniť celkové líčenie, oči, dokonca aj výraz tváre. Ak si porovnáte fotky pred úpravou a po úprave, istotne budete súhlasiť. Poďme na to !

Prípravkov na trhu je dostupných dosť. Ja som si dnes zobrala na mušku konkrétne dva z nich - jeden z dieľne PUPA Milano, a druhý AVON. V oboch prípadoch sú to kozmetické sety na úpravu obočia v mnohých ohľadoch veľmi podobné. Skúsim priblížiť oba a poukázať na svoje postrehy.

Na prvý pohľad vidno, že oba sety obsahujú aplikátory a dve farebné zložky- jedna vo forme gélu, druhá púdrová. 

Pozrime sa na to, ako vyzerá obočie pred celkovou úpravou. Pred samotným nanášaním farieb je dôležité uvedomiť si, že obočie musí byť na úpravu aj pripravené. Takže berieme pinzetu a upravujeme.. Nasledujúci obrázok môže poslúžiť ako návod. Ak sa zdá, že obočia máte málo, nie je to problém. Na to sa ho práve chystáme upravovať :-)Samotný postup :
1. Príprava obočia - vytrháme, očistíme pokožku micelárnou vodou, prečešeme
2. Vytvarujeme spodnú líniu obočia - začíname viac v strede a pokračujeme k vnútornému a vonkajšiemu koncu do stratena. V tomto kroku je možné použiť či už gélovú časť setu, alebo ceruzku na obočie - dobre ostrú. Ja osobne používam aplikátor od ZOEVA Rose Golden Luxury Set, konkrétne 317 Wing Liner - je určený na očné linky, ale pomôž si kto a ako môžeš :o) 


3. Aplikujeme farbu rovnomerne na celé obočie formou tieňovania - do stratena. V tomto kroku je taktiež dôležitý dobrý aplikátor. Môžme použiť aj hnedý očný tieň. Tvarujeme a farbíme smerom nahor, kde sa potom snažíme vytvarovať veľmi jemne horný okraj obočia - musí byť ale veľmi jemný. Farbíme a pridávame farbu pokiaľ nie sme spokojní.


4. Po dosiahnutí želaného tvaru a intenzity farby použijeme rozjasňovač, respektíve biely / strieborný očný tieň, ktorým zdôrazníme spodnú líniu obočia. Ja používam očný tieň GOSH. Aký bol teda rozdiel medzi oboma výrobkami ? Poďme porovnať! 

 PUPA Milano : Balenie obsahuje dve hnedé farby - jedna gélová, druhá púdrová. Ak použijem hnedý gél na tvarovanie spodnej hranice obočia ide to len veľmi ťažko. Naopak hnedá púdrová farba poskytuje naozaj prirodzený efekt, samotná štruktúra dáva príležitosť veľmi dobrej práci s aplikátorom a jednoduchému nanášaniu. Pinzetu v balení hodnotím ako pozitívum vhodné na cesty. Druhá strana aplikátora obsahuje špirálu, s ktorou je možné obočie na začiatku účinne prečesať.

PUPA Milano Eyebrow set

 AVON : V balení nájdeme opäť dvoch pomocníkov a obojstranný aplikátor. Gél je však priehľadný a slúži na samotnú prípravu obočia a pokožky obočia na nanášanie farebnej časti. Farebná púdrová časť farebne vyhovuje a ak disponujete vhodným štetcom na nanášanie, vytvaruje krásnu spodnú líniu. Pribalený aplikátor je skôr vhodný v ďalšom kroku, kde farbíme zbytok plochy a dbáme skôr na kvantitu ako kvalitu. Oproti PUPA Eyebrow set tu chýba špirála a pinzeta. Nie je to však nič životne dôležité.

♥ ZHRNUTIE : Obe balenia sú vhodné na pohodlnú úpravu, každý si však musí nájsť to svoje. Začiatočníkom by som odporúčala vyskúšať najprv hnedé očné tiene a nájsť si svoju cestu a podľa toho vyberať výrobky už priamo určené na obočie. 

PRED ÚPRAVOU 
PO ÚPRAVE


PRED ÚPRAVOU 
PO ÚPRAVEPrajem Vám veľa zdaru a presnej ruky pri Vašej úprave a líčení. Nabudúce sa budeme venovať očnej linke a testovaniu niekoľkých výrobkov na tieto účely. Krásny deň ! 


You May Also Like

0 comments