Prírodne, čisto a zdravo

by - April 07, 2018


Ahojte!
No čo, kam ste vybehli v tento krásny víkend? Nehovorte, že ste sedeli doma, pretože Vám to neuverím :). Dúfam, že aspoň zopár najbližších dní nás čaká takto krásnych .. ak nie viac.
Moja dnešná recenzia sa bude zaoberať ako takmer vždy - kozmetikou. Dnes som si však pre Vás vybrala produkty, ktoré sú prírodné, alebo o niečo "zdravšie", ako klasická kozmetika.


Ja som sa mojou cestou blogovania postupne dostala k rôznym druhom kozmetiky a rôznym značkám. Tie, ktoré ma zaujímali kedysi som zavrhla, a opačne. Rovnako to bolo aj s prírodnou kozmetikou, alebo kozmetikou dostupnou v lekárni. Prírodná kozmetika a značky, ktoré ju vyrábajú ma nejak nezaujímali. Jednak som si myslela, že je to najnovší módny výstrelok, za ktorým sa skrýva iba dobrý marketingový ťah, a pre jej vyššiu cenu som sa jej vyhýbala. Áno, existujú u nás "značky s prírodnou kozmetikou", ktoré okolo prírody ani nešli. V mojom článku Vám však predstavím dva produkty slovenskej znašky Soaphoria, ktorá sa hrdo radí k značkám s prírodnými produktami, a kladie dôraz nielen na obsah produktov, ale aj ich balenia. Väčšinou sa nachádzajú v sklenených obaloch so šikovným uzatváraním a vy ich tak viete využiť aj po spotrebovaní produktu.


Keďže ma moje telové krémy a mlieka už omrzeli, potrebovala som zmenu. Mám rada jemné, sladkasté vône, niečo na spôsob vanilky, alebo kokosu. Tak som si vybrala Soaphoria telové suflé Milky Touch, ktoré obsahuje prírodné zložky (viď obrázok) a jemne sa roztápa pri kontakte s pokožkou a dobre sa vstrebáva. Jeho vôňa je presne taká, ako som si predstavovala. Jemne kokosová, vanilková a mliečna. Navodzuje veľmi príjemný zážitok a pokožka je prevoňaná dosť dlhú dobu, na moje počudovanie! Keď toto suflé vypoužívam, chcem vyskúšať aj čokoládovú verziu :)


Pri kontakte s pokožkou sa ihneď roztápa.
Prečo som si vôbec vybrala produkty tejto značky? Poslednou dobou som sa začala orientovať na kvalitnejšie produkty, nelákajú ma klasické drogériové značky a dokonca v drogérii už prestávam nakupovať akúkoľvek kozmetiku. Nepotrebujem doma držať výrobky s dátumom spotreby zopár rokov, pretože obsahujú milión chemikálií, ktoré ich doslova udržiavajú pri živote. S prírodnou kozmetikou to máte po otvorení len na určitý čas a preto sa Vám môže niekedy zdať, že ju miniete oveľa skôr, čo je v poriadku.Druhým produktom značky Soaphoria, ktorý momentálne používam, je sprchová pena Innocence. Opäť veľmi príjemný výrobok, pena je tuhej konzistencie a s vodou sa mení na jemnú klasickú penu. Má sviežu vôňu a nevysušuje zbytočne pokožku. Tu je trošku nevýhodné balenie, ktoré sa v sprche, alebo vani ťažšie manipuluje a otvára. Inak hodnotím výrobok veľmi pozitívne. Všetky produkty značky Soaphoria som si zadovážila z eshopu notino.sk, kde nájdete širokú ponuku bio produktov.


Na záver Vám predstavím svojho aktuálneho obľúbenca kozmetiky z lekárne a to konkrétne deodorant Vichy. Poviete si, drahý, neurobí nič iné, ako ostatné, ktoré si kúpite inde. Za mňa je to veľmi dobrý deodorant, bez parfumácie, ktorý NEOBSAHUJE alumíniové soli, ktorým sa ja už dlhšiu dobu snažím vyhýbať. Je to síce výrobok (deodorant, či antiperspirant), ktorý sa aplikuje lokálne a tým pádom má minimálnu možnosť prenikania do hlbších vrstiev pokožky, či do krvi a do tela. AVŠAK, a to platí najmä pre ženy, sa aplikuje veľmi blízko tkaniva prsnej zľazy, ktorá siaha až smerom k podpazušiu. 
Keďže silne pôsobiace antiperspiranty sú výdobytkom modernej doby, nie je možné na milión percent povedať, do akej miery môžu ovplyvňovať okolité tkanivá a mať na ne vplyv. Rovnako nie som stotožnená s ich spôsobom účinku - a to doslova upchávaním potných žliaz, čo je telu veľmi neprirodzené a nedokáže sa tak účinne zbavovať škodlivín. Potiť sa je ľudské, dodržiavať hygienu taktiež :) Preto sa viac snažím dbať na neškodlivosť produktov, ktoré používam denne a radšej sa vo zvýšenej miere venujem hygiene inkriminovaných partií tela :). 
Áno, jasné, že som mala obdobie nakupovania skvelých 48 hod antiperspirantov, s ktorými ste boli naozaj v suchu a vôni minimálne jeden celý deň, avšak po zvážení všetkých pre a proti som si to rozmyslela.


Ako je to u Vás? Dbáte na zloženie a nezávadnosť produktov, ktoré nakupujete pre svoje denné využitie, alebo dáte na reklamu, cenu, či obal? Dajte mi vedieť v komentári, alebo ma inšpirujte nápadmi na nové, prírodné a zdravé produkty :)

Krásny zvyšok dňa,


You May Also Like

4 comments

 1. Já to mám tak půl na půl. Pečující kosmetiku se snažím používat převážně přírodní, ale dekorativní kosmetiku jsem nezměnila, protože jsem nenašla takovou, která by mi seděla a vyhovovala mým požadavkům. Celkově mám Soaphorii ráda a vůně mléčné potěšení se mi líbí nejvíce. :-)
  welcometomyworld

  ReplyDelete
  Replies
  1. To máš pravdu ! Dekoratívna kozmetika je zatiaľ najkvalitnejšia tá klasická, u mňa je to podobne :)

   Delete
 2. To suflé vypadá fakt báječně, já bych hrozně chtěla to tělové máslo z Lidlu :)

  ReplyDelete
 3. Značku Soaphoria mám moc ráda :) hlavně ty jejich suflé jsou fakt báječné.

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  ReplyDelete