REVLON Colorstay novinky pre líčenie očí

by - August 30, 2017


Pekný večer všetkým,
v dnešnom príspevku Vám predstavím aktuálne novinky francúzskej značky REVLON, ktorá sa na Slovensku predáva v sieti parfumérií FANN. Momentálne prichádza REVLON na slovenský trh s produktmi určenými na úpravu obočia a líčenie očí - jedná sa o radu Colorstay a konkrétne ceruzky na obočie a ceruzky na oči. Tieto produkty som sa teda odhodlala otestovať nielen na sebe, ale keďže som obdržala viaceré odtiene, použila som ich aj pri líčení iných.

REVLON Colorstay Brow PencilCeruziek na obočie nie je nikdy dosť a ajkeď momentálne preferujem skôr gély, či pomády, rada sa vraciam ku klasickému variantu ceruzky. Podľa oficiálneho popisu sľubujú dlhotrvácne zloženie a kvalitu. Čo ma na ceruzkách naozaj teší je to, že ich nie je treba strúhať, pretože sú vysúvateľné. Tu ale treba dávať pozor a vysúvať čo najmenej, pretože sa ľahšie zlomia. Na druhom konci je kefka, ktorou si môžete prečesať obočie pred, či po úprave obočia. Z ponúknutých odtieňov som otestovala odtiene soft brown a dark brown. Soft brown je s jemne teplejším podtónom, svetlejšia hnedá, dark brown naopak chladnejšia tmavá hnedá. Najsvetlejší odtieň blonde je jemne popolavý, a je určený pre tie najsvetlejšie, až neviditeľné (neexistujúce :)) obočia. Nevýhodou ceruzky bola horšia aplikácia. Ceruzka je mäkká a napriek tomu, že má šikmo skosený hrot sa ihneď zaoblí a veľmi ťažko vykreslíte obočie. Tu by som poradila vykresľovať plochu obočia plochou časťou a keď sa Vám opäť vytvorí ostrejší hrot na ceruzke, prešla by som do kreslenia spodnej, či koncovej línie obočia.. a dookola :). Pozor si treba dať aj pri vypĺňaní obočia, pretože opäť, ceruzka je mäkká a môžete si nechtiac na obočí vytvoriť oblasti s príliš veľkým množstvom farby a naopak. Ceruzka má skutočne vodeodolný charakter, a držala pekne nalíčená do večera.S ceruzkami treba narábať veľmi jemne, aby ste dosiahli požadovaný efekt. Avšak vytvoriť obočie, aby som bola plne spokojná, mi trvalo oveľa dlhšie ako pri klasickej pomáde, tvrdej ceruzke, či pri použití štetca. Napriek prísnejšiemu hodnoteniu musím vyzdvihnúť veľmi prirodzené odtiene, a povedať, že pri troche zručnosti si viete vytvoriť naozaj pekné a trvácne obočie. Ceruzka je dostupná v troch farebných variantoch a v gramáži 0,35 g. Cena 10,00 Eur.


REVLON Colorstay 2 in 1 Angled CajalPrejdime na štvoricu ceruziek na oči, Revlon Colorstay 2 in 1 angled cajal. Už z názvu vyplýva, že ceruzka má skosený hrot, ktorého prierez má tvar obdĺžnika. Takéto ceruzky sú zvyčajne určené na rôzne aplikácie, vytvorenie tenšej, či hrubšej linky. Na druhom konci sa nachádza plochý štetec, ktorým si nakreslenú linku môžete rozmazať, či poopraviť. Štetinky sú kratšie, taktiež skosené a dobre sa mi s ním vytváral klasický "chvostík" na očnej linke. Iba jemnejší ako obyčajne, pretože postupným rozotieraním farby štetcom sa linka strácala.


Očné linky sú dostupné v 4 farebných variantoch a vyberať môžete medzi čiernou, sivou, petrolejovou a slivkovou. Konkrétne sú to odtiene 101 onyx, 104 graphite, 103 evergreen, 102 fig. Už z názvu odtieňov sa dá vytušiť, ako bude približne odtieň vyzerať. Tmavá čierna vysúvateľná ceruzka má veľmi dobrú pigmentáciu, rovnako ako aj ostatné odtiene. Sivá grafitová sa ušla mojej kamarátke a mňa veľmi zaujali dva farebné odtiene - fig a evergreen. Avšak hrubší hrot mi až tak celkom nevyhovoval, pretože som si veľmi ťažko a pracne vytvorila presnú linku. Chvostík som nedokázala vytvoriť pomocou hrotu, a nech som ceruzku akokoľvek otočila, stále mi prekážal pomerne veľký, široký hrot. Takže "chvostík" som dokázala vykresliť jedine ťahom štetca, ktorý sa nachádza z druhej strany ceruzky. Rovnako ťažšie mi to išlo aj smerom k vnútornému kútiku oka, kde je treba pracovať precízne a linku čoraz väčšmi stenšovať.


Keď by som mala hodnotiť výdrž, dala by som im 7 bodov z 10. Na mojom oku väčšina mäkkých ceruziek a liniek nedrží, a tak sa postupne časom strácala aj linka aj farba. Nebolo to však nič tragické, a pri plne nalíčených očiach, kedy linku zafixujete aj očným tieňom je výdrž celkom fajn. 
Veľmi sa mi páči, že je priamo na výrobku z druhej strany štetec, tak isto ako kefka u ceruziek na oči, čo z nich robí dobrých spoločníkov na cesty. Pre ženy, ktoré nechcú držať doma milión produktov určených na rôzne veci je to skvelá alternatíva. Veľmi dobre sa mi linky osvedčili pri dymovom líčení ako podklad pre nanesenie očného tieňa. Keďže sú mäkké, no trvácnejšie, sadli na viečko veľmi dobre a dobre sa s nimi pracovalo aj vo vnútornom kútiku oka. V ďalších článkoch s líčením to ešte uvidíte, zatiaľ som si prichystala ukážku líčenia oka s pomocou ceruzky na obočie REVLON Colorstay Soft Brown a ceruzkou na oči REVLON Colorstay Onyx. Ceruzky sú taktiež dostupné v parfumériách FANN za cenu 10 Eur a gramáži 0,28 g. 
Skúšali ste nejaké výrobky, či práve tieto novinky značky REVLON ? Aký máte na ne názor vy? Dajte mi vedieť v komentári :)
Prajem krásny deň, či večer ,

Lenka

You May Also Like

2 comments

  1. Ceruzky na obočie sú dokonalé, no farebné ceruzky sa veľmi nevydarili, nakoľko ten hrot nie je poriešený.

    Rebelliouslily

    ReplyDelete
  2. moju recenziu si čítala, takže nemusím písať môj názor, ale vidím, že sme sa teda v niečom zhodli
    MakeUpByVeo

    ReplyDelete