Annemarie Borlind - hydratácia pleti vďaka prírodnej kozmetike

by - August 13, 2018Krásny slnečný augustový deň,
určite ste na mojom blogu už nedávno zaregistrovali, že som sa pustila do testovania prírodnej kozmetiky luxusnej značky Annemarie Börlind. V predchádzajúcom článku a videu som Vám predstavila dekoratívne produkty, ktoré sa takisto ako celá ponuka značky zaraďujú medzi výlučne prírodné produkty. Hneď na úvod by som Vám chcela poradiť, že ak naozaj plánujete zmenu, a zaradiť kvalitné veci do svojej dennej rutiny, urobte tak postupne s každým krokom pleťovej starostlivosti, pretože iba spoločne vedia výrobky hodnoverne a na sto percent fungovať. Znamená to v skratke to, že ak používate kvalitné pleťové sérum a denný krém menej kvalitnej značky, nemusí sa dostaviť Vami požadovaný a želaný výsledok.

Poďme však ku konkrétnemu testovaniu. V tomto článku Vám predstavím výrobky hydratačnej rady AQUANATURE system hydro Annemarie Börlind, a to konkrétne Revitalizačné hydratačné sérum a hydratačný nočný krém. Celá rada je určená pre pleť, ktorá potrebuje oživiť, ktorá si vyžaduje zvýšenú dávku hydratácie. Netreba si však zamieňať dva rozdielne stavy pleti, ktoré si ženy často mylne pletú. Existuje totiž veľký rozdiel medzi dehydrovanou a suchou pleťou. Tak isto môže žena, ktorá má mastnú a zmiešanú pleť trpieť pocitom dehydratácie pleti. Rozdiel spoznáte tak, že dehydrovaná pleť je ovädnutá, padnutá, má zvýraznené vrásky a žena celkovo pôsobí unaveným dojmom. Okrem hydratácie zvonku je potrebné myslieť na dodávku vody aj zvnútra, preto adekvátny pitný režim a vyvážená strava musí byť u každej ženy základom.Ak ste sa v posledných riadkoch našli, určite čítajte ďalej. Výrobky, o ktorých sa Vám chystám napísať som si veľmi obľúbila  a patria do mojej dennej rutiny už od prvého dňa. Predtým, ako sa rozpíšem o konkrétnych výrobkoch rady spomeniem, že značka Annemarie Börlind si úzkostlivo stráži a kontroluje zloženie svojich produktov a netestuje ich na zvieratách. Výrobky neobsahujú silikóny, či parabény, ani iné konzervačné látky a ak hľadáte skutočnú kvalitu, práve ste ju našli.

Revitalizačné hydratačné sérum obsahuje blahodarné Aloe vera. Výrobky s výťažkom z tejto rastliny sú zvyčajne veľmi kvalitné a inak tomu nie je ani pri tomto sére. Aloe vera má obnovujúce účinky a dodáva pleti stratenú vlhkosť. Ďalším zázrakom v tomto sére sú zelené riasy, ktoré podobne ako aloe vera zadržiavajú veľké množstvo vody, ktoré vedia pleti dodávať. Výsledkom účinku aktívnych látok tohto séra je spevnenie pleti a vyplnenie jemných vrások, čo aj potvrdzujem. Veľmi sa mi na zložení výrobkov Annemarie Börlind páči to, že väčšina z aktívnych ingrediencií sú skutočne "jedlé suroviny" a tak nikdy pleti nedávate niečo, čo by bolo pre telo "nestráviteľné" a cudzie.
Sérum sa aplikuje klasicky na vyčistenú a tonizovanú pleť ráno a večer. Keďže sa jedná o výrobok ľahkej konzistencie, nanáša sa jemným masírovaním, alebo vklepkávaním do pleti. Výrobky rady AQUANATURE majú rovnakú jemnú vôňu, ktorá mi veľmi vyhovuje. Nemusíte sa však báť žiadnej parfumácie. Sérum sa takmer okamžite vpije do pleti a ak sa chystáte nalíčiť, po nanesení hydratačného krému sa môžete začať hneď skrášľovať. Po týždňoch používania séra vidím na sebe výrazné zlepšenie stavu pleti. Nikdy nebola zamastená, ani som sa počas dňa výrazne neleskla. Na dotyk bola pleť jemnejšia, vláčnejšia a vyživená. Ak máte problém s unavenou pleťou bez šťavy, určite siahnite po výrobkoch tejto rady.Hydratačný nočný krém je vynikajúcim doplnkom rady pre jeho hutnejšie zloženie. Na noc je vhodné použiť prípravok, ktorý pleť "nabobtná" svojim hydratačným účinkom tak, aby ste sa ráno prebudili do sviežeho dňa. Krém sa používa po vyčistení, tonizovaní pleti, na ktorú najskôr nanesiete sérum a po chvíli krém. Nesmiete zabúdať aj na očné okolie a používať pravidelne očný krém, alebo sérum. Určite sa netreba báť, že budete ráno umastené, pretože takýto efekt tento krém nemá. Povedala by som, že jeho účinok je ešte výraznejší ako u predchádzajúceho séra, no pri výrobkoch určitej rady je najlepšie používať všetky spolu, ako som už vyššie spomínala. Môj osobný tip je nanášať si krém pomocou plastovej špachtle, aby ste si rukami nezaniesli do produktu špinu a mikroorganizmy. Takto si zachováte účinnosť a nezávadnosť produktu, keďže prírodná kozmetika neobsahuje agresívne konzervačné látky, ako je to u lacnejších značiek z drogérie.
Testované produkty značky Annemarie Börlind ma opäť veľmi milo prekvapili a presvedčili. Keby som mohla, každej z Vás dám aspoň vyskúšať ich účinok na pár dní. Ak ste už vyskúšali všeličo a stále si neviete nájsť niečo pre seba, popozerajte si ponuku značky a kontaktujte najbližší salón, v ktorom sa produkty Annemarie Börlind predávajú.

Ak Vás zaujíma niečo viac o produktoch a značke, neváhajte sa ma v komentároch opýtať :).
Prajem krásny zvyšok dňa ,


You May Also Like

0 comments