Deň matiek netradične

by - May 08, 2018

deň matiek notino


Ahojte,
som rada, že sa opäť stretávame na mojom blogu s ďalším článkom, ktorý bude venovaný aktuálnej téme Dňa matiek, ktorý sa už blíži. Pre tých, ktorí zabudli, alebo si nepamätajú, je Deň matiek vždy druhá nedeľa v mesiaci máj. A keďže všetci ľúbime naše mamy, je čas popremýšľať, čím pekným a milým by sme tú svoju mamu mohli obdarovať už túto nedeľu. 
Môj blog čítajú najmä ženy, a tak určite si všetky pamätáme, čo nás maminky od malička naučili. A že toho bolo nespočetne veľa. Až tak, že si mnohé veci ani nepamätáme, alebo neuvedomujeme. Vďaka nim sme sa naučili rozprávať, jesť samostatne, obliekať sa, či chodiť do školy. S pribúdajúcim vekom sa tieto činnosti samozrejme menili, a ako dospievajúce ženy sme si za svoj prvý beauty vzor zvolili našu mamu...

collistar darčekové balenie

Neviete si dať s darčekom absolútne rady? Stavte na istotu a vyberte pre maminu cestovné, či darčekové balenie viacerých produktov. Môže ich tak využiť či už doma, alebo na cestách. Ak je k nim pribalená aj pekná a praktická taška, o dôvod viac ňou mamu potešiť :). 


...odkukali sme od nich čo to z oblasti kozmetiky, starostlivosti, alebo líčenia. 
Ja sama si pamätám, že som už ako škôlkárka nazerala do maminho kozmetického kufríka plného vzoriek dekoratívnej kozmetiky. Bol to raj farbičiek a rôznych materiálov, s ktorými som sa tak rada hrávala. Môj prvý balzam na pery, jemne tónujúci (!!!), mi zabalila do taštičky už do prvej triedy :D. A to som bola aká frajerka! 
Moji rodičia neboli naklonení výstrednému štýlu obliekania, či líčenia. Preto boli u nás dovolené len balzamy na pery, a prvú špirálu som dostala až na strednej škole, aj to fialovú. Pamätám si, ako mi mamina nedovolila trhať si sama obočie a vždy sme sa preto povadili. Nemohla som si farbiť vlasy, a až rokmi som pochopila, že som vďaka ich zákazom a prísnej výchove nevyzerala ako kanárik :). 

toaletná voda pre ženy Armani Si

Svoju mamu určite potešíte aj obľúbeným parfémom. Istotne ju už natoľko poznáte, že viete, aký má mama vkus. Ak nie, stavte na istotu a kúpte jej taký, ktorý ste už u mamy doma videli a viete, že ho mala rada. U nás vyhráva Toaletná voda pre ženy Armani Si


Napriek svojmu experimentovaniu a hľadaniu cesty ku kozmetike, som si osvojila kopec rád od mojej mamy, ktoré sa časom ukázali ako rozumné a správne. Dve z týchto rád Vám vo svojom článku aj rada prezradím.

Prvou z nich je - vždy sa pred spaním odlíčiť. A toto mi mama vsugerovala do podvedomia tak silno, že naozaj nikdy nejdem spať bez toho, aby som si odlíčila make up na očiach a pleti. Dokonca ani po vlastnej svadbe som nešla spať namaľovaná. Ak sa náhodou stane, že nemám pri sebe odličovač, jednoducho si navlhčím vatový tampón a nanesiem naň trochu telového mlieka. Jednak nezašpiním posteľnú bielizeň a moja pleť sa mi za to odmení.

Ďalšia zásadná rada od mamy bola- nechodiť spať s mokrými vlasmi. Robí to kopec dievčat, či žien a nevedomky si tak poškodzujú a lámu svoje vlasy. Ak nie ste zástankyňou sušenia vlasov fénom, umývajte ich v dostatočnom predstihu tak, aby Vám vyschli dovtedy, kým si pôjdete ľahnúť. Okrem toho, vlhké vankúše sú liahňou množstva mikroorganizmov, a tie by ste predsa vo svojej posteli pri sebe nechceli mať:). 

Určite si takéto rady pamätáte od svojich mám aj vy, a práve nimi sa môžete inšpirovať a hľadať tak vhodný darček pre mamu. Ja osobne by som stavila na jej obľúbený kozmetický prípravok, alebo niečo praktické, čo Vaša mamina rada využije. Preto Vám pre inšpiráciu prikladám aj pár svojich tipov a návrhov. 

matric total results high amplify sprej pre objem od korienkov
Mojim tipom je aj tento stylingový sprej pre objem od korienkov Matrix Total Results High Amplify, ktorý moja mama používa už roky. Má krátke vlasy a tento sprej si aplikuje pred sušením vlasov, čo zaručí, že jej vlasy dostanú objem už od korienkov vlasov a účes vydrží krásny celý deň. 

Pomohol Vám môj článok v rozhodovaní, alebo stále váhate? Pamätajte hlavne na to, že na mamu musíme myslieť každý deň, nielen 13.5.2018. A preto hádam najkrajším darčekom pre ňu bude naša pomoc a pozornosť.. a vďačnosť:) 

Ak máte aj vy kozmetické mamine rady, ktoré ste si odniesli zo svojho detstva, sem s nimi, budem rada:)
Prajem Vám krásny deň,


You May Also Like

2 comments

  1. Já si pamatuji, že jako malá jsem ji chodila na rtěnky. Jako tip na dárek se mi nejvíce líbí dárkové balení. :-)
    welcometomyworld

    ReplyDelete