Ako cestovať a ušetriť s cashback-om

by - February 08, 2018

Marina Grande, Capri

Pekný deň,
konečne po dlhom čase venujem svoj článok na blogu mojej dovolenke, ktorá sa uskutočnila ešte v septembri minulého roka. Je toho toľko, čo by som mohla napísať, až ma to vždy odradilo. Preto dúfam, že Vás zaujme a možno aj inšpiruje.
S kamarátkou sme sa rozhodli, že si zakúpime letenky a ubytovanie v Neapole a vydáme sa na cestu na Capri. Je to moja vysnívaná cestovateľská destinácia. Taliansko milujem všeobecne, no Capri má pre mňa akúsi pridanú hodnotu. Je to ostrov, ktorý sa nachádza v Neapolskom zálive, asi hodinu cesty rýchlym trajektom z Molo Beverello v Neapole. Keďže Capri patrí medzi top destinácie, ktoré vyhľadávajú celebrity z celého sveta, ubytovanie sa tu pohybuje neraz aj v astronomických výškach. My sme sa preto rozhodli ubytovať v Neapole a tak sme si našli absolútne vyhovujúce miesto Bed and Breakfast Sanfelice Centro Storico, ktoré odporúčam všetkými desiatimi. Naša rezervácia prebehla cez známy portál booking.com, ktorý Vám vyhľadá najlacnejšie a najlepšie ubytovanie vo Vami zvolenej destinácii v konkrétnom termíne.

typická talianska Café Machiato a Granita z citrónov z Capri


Poznáte však aj systém CASHBACK? Je to šikovný systém nakupovania prostreníctvom portálu tipli.sk, ktorý Vám umožňuje vrátenie peňazí z nákupu cez určité eshopy. Zoznam týchto eshopov je dostupný priamo na webovej stránke Tipli, kde nájdete množstvo známych online obchodov, ktoré určite z času na čas využijete - napríklad aj samotný booking.com. Super vecou je to, že sa Vám pri nákupe vracia určité percento zo zaplatenej sumy a na svojom účte na Tipli si postupne zbierate sumu, ktorú si potom nechávate vyplatiť priamo na svoj bankový účet. Veľkou výhodou je to, že si takto môžete nechať vyplatiť peniaze už od sumy 0,01 Eura, čím používateľa ničím nezaväzujú, ani nelimitujú a ponúkajú najlepšie odmeny na trhu. Na stránke sa jednoducho zaregistrujete, a sledujete si, ako Vám postupne pribúdajú peniažky.

pohľad na Marina Grande


Na Capri sme si vyhradili jeden celý deň pobytu a hneď ráno sme cestovali trajektom (fast ferry ) na ostrov. Trajekty vyrážajú z malého prístavu Molo Beverello a chodia približne každú hodinu. Na ostrove sa viete presúvať pešo, taxíkom, či autobusom. No priamo z prístavu Marina Grande premáva aj lanovka ( funicolare ), ktorá Vás dopraví na samý vrch ostrova, kde je aj jeho centrum Piazetta. Piazetta je malé štvorcové námestie so známou zvonicou na radnici, kde sa premelie za deň niekoľko desiatok tisíc turistov z celého sveta. Je prezývaná aj obývačka sveta, pretože je celá zaplnená letnými terasami, kde sa veľmi príjemne oddychuje, či popíja káva. Po malom občerstvení sme sa presunuli do okolitých uličiek, kde sa nachádzali luxusné butiky, či predajne typickej kaprijskej keramiky. Rovnako tu nájdete butiky známych módnych domov, suveníry, či predajcov typickej miestnej obuvi - sandálov. Uličkami, ktoré sú veľmi dobre a na každom kroku značené sme sa presunuli do druhej časti ostrova po Via Tragara. Je to vlastne druhé, staršie mesto na tomto Ostrove a nazýva sa Anacapri.Toto mesto je sídlom tak pôvodných obyvateľov, ako aj drahších hotelov a viliek. Napriek tomu je oveľa pokojnejšie a preto je často vyhľadávané náročnými turistami. Na konci Via Tragara sa dostanete až k výhľadu na obrovské skaly týčiace sa nad morom - Faraglioni. Patria medzi typické dominanty ostrova a sú veľmi vyhľadávané a krásne. Neďaleko nich sa natáčali aj reklamné spoty Dolce & Gabanna parfému Light Blue s modelom Davidom Gandym a talianskou supermodelkou Biancou Balti. Sám Stefano Gabanna rád navštevuje Neapol a Capri so svojim priateľom a tak sme sa náhodne ocitli naraz na ostrove a aj na tej istej obchodnej ulici v rovnakom čase, čo sme si však až neskôr všimli v jeho Instastories :).Nakoniec sme sa presunuli naspäť pešo do Marina Grande a dali si v prístave Prosecco. Na Capri je toho ale ooomnoho viac čo vidieť. Nedá sa mi ani do jedného článku spomenúť všetko, či povedať o každom našom zážitku. No Capri je pre mňa presne také, aké som si ho predstavovala. Krásne, farebné, flirtujúce a nezabudnuteľné. L´isola dell´Amore. Je to naozaj nádherný kúsok sveta a na 1000 % sa tam chystám čím skôr opäť.

Boli ste niekedy na Capri ? Čo je Vašim cestovateľským snom ?


You May Also Like

1 comments

  1. ten termín a stránku počujem prvý krát, inak krásne fotky :)

    ReplyDelete